В Туреччині розпочались протести після затримання головного політичного суперника Ердогана
Джерело: Reuters
В Туреччині розпочалися протести після того затримання головного політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана — мера Стамбула Екрема Імамоглу.
Раніше в середу турецька влада затримала Імамоглу, представника головної опозиційної Республіканської народної партії, за звинуваченнями в корупції та пособництві терористичній групі, що викликало протести і критику з боку опозиції та критиків уряду.
Протестувальники зібралися біля поліцейського управління, куди доставили Імамоглу після затримання, скандуючи гасла на підтримку мера та антиурядові гасла.
“Вони здійснюють переворот проти Імамоглу, який з 2019 року волею народу чотири рази переміг Ердогана на виборчих дільницях”, – сказав Булент Гюльтен, протестувальник, маючи на увазі загальнонаціональні муніципальні вибори 2019 і 2024 років, коли опозиційна партія Імамоглу перемогла Ердогана в більшості великих міст.
“Сьогодні турецька нація знову об’єднається проти тих, хто зраджує демократію і національну волю. Екрем Імамоглу зростає і набирає силу в очах народу”, – сказав він.
Сили безпеки забарикадували вулиці, що ведуть до штаб-квартири поліції, а спецпризначенці і водомети перекрили дороги, оскільки офіс губернатора Стамбула заборонив усі публічні зібрання після затримання Імамоглу.
Згодом стало відомо, що мітингарі прорвали кордон поліції. Між протестувальниками та поліцейськими розпочались сутички.
Ekrem İmamoğlu’nun diplomasının iptali ve gözaltı kararını protesto eden İstanbul Üniversitesi öğrencileri polis barikatını böyle aştı
📹 @bianet_orghttps://t.co/yAXlmUEBb0 https://t.co/gL74Coqa72 pic.twitter.com/S0MM6h5qxP
— Halk TV (@halktvcomtr) March 19, 2025
- Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.