В Туреччині розпочались протести після затримання головного політичного суперника Ердогана

Джерело: Reuters

В Туреччині розпочалися протести після того затримання головного політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана — мера Стамбула Екрема Імамоглу.

Раніше в середу турецька влада затримала Імамоглу, представника головної опозиційної Республіканської народної партії, за звинуваченнями в корупції та пособництві терористичній групі, що викликало протести і критику з боку опозиції та критиків уряду.

Протестувальники зібралися біля поліцейського управління, куди доставили Імамоглу після затримання, скандуючи гасла на підтримку мера та антиурядові гасла.

“Вони здійснюють переворот проти Імамоглу, який з 2019 року волею народу чотири рази переміг Ердогана на виборчих дільницях”, – сказав Булент Гюльтен, протестувальник, маючи на увазі загальнонаціональні муніципальні вибори 2019 і 2024 років, коли опозиційна партія Імамоглу перемогла Ердогана в більшості великих міст.

“Сьогодні турецька нація знову об’єднається проти тих, хто зраджує демократію і національну волю. Екрем Імамоглу зростає і набирає силу в очах народу”, – сказав він.

Сили безпеки забарикадували вулиці, що ведуть до штаб-квартири поліції, а спецпризначенці і водомети перекрили дороги, оскільки офіс губернатора Стамбула заборонив усі публічні зібрання після затримання Імамоглу.

Згодом стало відомо, що мітингарі прорвали кордон поліції. Між протестувальниками та поліцейськими розпочались сутички.

  • Увечері 15 березня в Белграді відбувся масовий антиурядовий мітинг із вимогою відставки президента Александара Вучича. За оцінками поліції, у протестах взяли участь 107 тисяч осіб, тоді як моніторингова організація Public Assembly Archive нарахувала до 325 тисяч учасників.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.