ISW: Кремль намагається розсварити Київ і Вашингтон та зірвати мирні переговори

Джерело: ISW

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) заявляють, що Кремль використовує наративи про українські удари і бойові дії на російській території, щоб зіпсувати двосторонні переговори Києва і Вашингтона та виправдати власну відмову від мирних переговорів.

Так, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у відповідь на пожежу на газорозподільній станції в Суджі, що заперечення Україною підриву станції “показує, наскільки можна вірити і довіряти” українським чиновникам.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова запитала, як Сполучені Штати будуть “керувати” Україною, “враховуючи ймовірне порушення” Україною мораторію на удари по об’єктах енергетичної інфраструктури (який ще остаточно не уклали та впровадили).

“Коментарі Захарової та Пєскова є спробою відродити наратив про те, що Україна є агресором у цій війні, що Україна діє лише під керівництвом або тиском Заходу, і що війна в Україні є екзистенційним ризиком для російської держави, на який Росія повинна відповісти”, – вважають аналітики.

Російська влада також відродила наративи, що звинувачують українські сили в нападах на російські атомні електростанції та скоєнні воєнних злочинів проти російського цивільного населення, щоб підірвати довіру до України та посилити вигадану екзистенційну загрозу для внутрішньої аудиторії.

Слідчий комітет РФ 21 березня опублікував резюме поточних кримінальних розслідувань, справ і вироків, винесених українським солдатам і високопоставленим командирам за нібито удари по Курській АЕС і цивільному населенню.

Нещодавно ISW оцінив, що Кремль готується активізувати наративи, які звинувачують українські війська у воєнних злочинах у Курській області, щоб дискредитувати українських військових, підірвати підтримку України з боку Заходу, а також зіпсувати або затягнути переговори щодо пропозицій про тимчасове припинення вогню.

Аналітики вказують, що Кремль послідовно просував ці наративи протягом усієї війни, намагаючись відвернути увагу від дій Росії.

“Кремль може спробувати використати свої наративи, які неправдиво зображують Україну як таку, що бездумно ставить під загрозу російські АЕС і є небезпечним оператором ЗАЕС, щоб зіпсувати американсько-українські двосторонні переговори, враховуючи нещодавні офіційні заяви США та України про можливе втручання США в українську енергетичну інфраструктуру, включаючи окуповану Росією ЗАЕС”, – попереджають у ISW.

Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.

Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.