Китай прагне мобілізувати всю націю для «боротьби зі шпигунством»
Джерело: Reuters
Китай планує заохочувати своїх громадян приєднуватися до контррозвідувальної роботи, включаючи створення каналів для повідомлення про підозрілу діяльність, а також системи відзначення та нагородження.
Необхідно створити систему, яка зробила б “нормальною” участь населення у контррозвідці, заявило Міністерство державної безпеки, що займається зовнішньою розвідкою та боротьбою зі шпигунством.
Заклик популяризувати антишпигунську роботу серед населення став наслідком розширення закону про контршпигунство в Китаї, який набув чинності у липні. Закон, що забороняє передачу інформації, пов’язаної з національною безпекою та інтересами, викликав занепокоєння у Сполучених Штатах.
Переглянутий закон дозволяє владі отримувати доступ до даних, електронного обладнання та інформації про особисте майно.
Політична безпека є пріоритетом національної безпеки, тоді як “ядром” політичної безпеки є безпека політичної системи Китаю, зазначив міністр державної безпеки Чень Ісінь у липні. Одначе додав, що “найважливішим є збереження лідерства та керівної позиції Комуністичної партії Китаю та соціалістичної системи з китайською специфікою”.
За останні роки Китай заарештував і затримав десятки китайських та іноземних громадян за підозрою в шпигунстві, зокрема й керівника японського виробника ліків Astellas Pharma в березні. Австралійський журналіст Чен Лей, звинувачений Китаєм у наданні державної таємниці іншій країні, перебуває під вартою з вересня 2020 року.
Заява Китаю про загрозу шпигунів сталася в той час, коли західні країни, особливо Сполучені Штати, звинуватили КНР у шпигунстві та кібератаках.
Як зауважили у Міністерстві державної безпеки, щоб захистити себе від шпигунства, Китаю “знадобиться участь свого народу в розбудові лінії оборони”.
- 31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси”.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
- Індія і Бразилія не підтримали пропозицію Китаю щодо розширення групи БРІКС шляхом включення до її складу інших країн, що розвиваються.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.
Член Палати представників, республіканець Дон Бейкон відкинув ідею мирних переговорів із Росією після чергової масованої атаки на українські міста.
Банк Sparkasse заблокував рахунок колишнього федерального канцлера Німеччини, га який той отримував платежі з Росії. Як стало відомо, Шредер недорахувався майже півмільйона євро.
У Барселоні вандали зіпсували феміністичний мурал, щойно завершений художницею Маріел Соріа. На ньому зобразили вісім відомих жінок, зокрема Сімону де Бовуар, Малалу Юсуфзай та Анджелу Девіс, із цитатами кожної. Усі портрети зафарбували чорними нікабами.
Спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог прокоментував комбіновану атаку Росії по Україні у ніч на 25 травня, закликавши до якнайшвидшого припинення вогню.