Міноборони планує створити чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник повідомив, що до кінця цього року в Україні планують створити чотири міжрегіональні реабілітаційні центри для військових. Ці заклади зможуть одночасно приймати до 1 730 людей.

“У 2024 році десятки тисяч військових зверталися за психологічною допомогою та проходили реабілітацію, але реальна потреба в таких послугах у рази більша. Система військових госпіталів в Україні не розрахована на таке навантаження. Тому Міноборони запускає масштабний проєкт створення мережі військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. До кінця 2025 року Міноборони створить чотири міжрегіональні реабілітаційні центри, які зможуть одночасно приймати до 1 730 військових”, – зазначив Сергій Мельник.

Програма реабілітації включатиме медичне лікування, фізіотерапію, психотерапію, підтримку родин військових та соціальну адаптацію. Також на онлайн-платформах “Резерв+” та “Армія+” запустять серію навчальних курсів для медичних працівників – для ефективної роботи з військовими, які мають посттравматичний стресовий розлад (ПТСР).

Заступник міністра оборони також розповів про проєкт “Пакунок пораненого“. За його словами, комплект міститиме 30 найменувань – зокрема, адаптивний одяг і засоби особистої гігієни, необхідні на етапі стабілізації та подальшого лікування.

“Центри відновлення та здоров’я нададуть можливість військовим швидше проходити лікування та реабілітацію, а “Пакунок пораненого” забезпечить наших захисників необхідними речами з перших днів госпіталізації. Ми також посилено працюватимемо над забезпеченням безбар’єрного простору в усіх медичних закладах Міноборони. Це дасть змогу нашим захисникам та захисницям отримувати якісне лікування та користуватися всіма послугами без обмежень”, – наголосив заступник міністра Сергій Мельник.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.