Путін перевіряє, на що готовий піти Трамп у тиску на ЄС щодо пом’якшення санкцій проти РФ
Джерело: Bloomberg
За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.
Таку інформацію агентству повідомили джерела, знайомі з цим питанням. За їхніми даними, Кремль виробив для цього цілу стратегію.
На останніх перемовинах з представниками США, росіяни висунули низку умов для припинення вогню у Чорному морі. Зокрема Росія вимагає, аби її “Россельхозбанк” знову під’єднали до SWIFT.
Зазначається, що вибір щодо “Россельхозбанку” випав не випадково: Кремль спершу хотів побачити, чи погодиться Трамп на таку ідею та чи змусить погодитись на це Євросоюз. ЄС має юрисдикцію над SWIFT, штаб-квартира якого розташована у Бельгії.
“Путін перевіряє, чого можна досягти з Трампом, і успіх зі SWIFT може призвести до поступового послаблення режиму санкцій загалом”, – сказали виданню джерела.
“Россельхозбанк”, як і інші російські фінустанови, від’єднали від SWIFT після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Цього тижня європейські лідери наголосили, що не скасовуватимуть санкцій проти Росії, поки вона не виведе війська з України.
Щобільше, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що європейці обговорюють посилення санкцій, аби тиснути на РФ, а президент Фінляндії Александр Стубб сказав, що лідери вже працюють над новим пакетом обмежень.
“Путін погодився з пропозицією Трампа відновити Чорноморську угоду. Щодо SWIFT, то це неодмінна частина Чорноморської угоди, з якою на той час погодились і європейці, і американці. Зараз таке враження, що всі помінялись ролями, і європейці більше не хочуть цього робити. Але це не справа Росії”, – сказав напередодні речник Кремля Дмитро Пєсков.
Після перемовин РФ та США у Саудівській Аравії, держсекретар Сполучених Штатів Марко Рубіо наголосив, що деякі з російських умов “включають санкції, які не є нашими”, а Євросоюзу.
Він додав, що США вивчають пропозиції РФ, а згодом Трамп зробить наступний крок.
“Це тест для Трампа. Кремль хоче побачити, як Трамп виконає свої обіцянки”, – вважає політичний аналітик Павло Данилін, який працює з російськими урядовцями.
Один з представників російської делегації Григорій Карасін розповів, що США “спокійно” поставились до умов Росії на перемовинах.
“Чинна адміністрація США зацікавлена у діалозі з нами, у пошуку спільних підходів та рішень. Тоді, ви побачите, Європа поступово почне повертатись до здорового глузду, до якого реалізму”.
- Європейські посадовці вважають, що президент США Дональд Трамп невдовзі опиниться перед важким вибором через своє прагнення якнайшвидше завершити війну в Україні.
Британська співачка Дуа Ліпа виграла суд у справі про плагіат двох пісень 1979 року і 1980-х років.
Збитки автомобільних компаній Porsche та Mercedes-Benz Group через нові мита США на імпортні автівки можуть сягнути $3,7 мільярда.
Швеція оголосила про виділення 100 мільйонів крон (10 млн доларів) на оновлення своїх цивільних бункерів, закликавши громадян бути готовими до можливих військових загроз через агресію Росії проти України.
Найбільший і найстаріший університет Чехії – Карлів університет (Празький університет) оголосив про вихід із соціальної мережі Х, яка належить Ілону Маску.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.