Конгресвумен Спартц освистали виборці через її позицію щодо витоку даних із чату Signal

Джерело: CNN

Конгресвумен від Республіканської партії Вікторію Спартц освистав натовп виборців у штаті Індіана через нещодавній скандал у чаті Signal, коли високопосадовці адміністрації президента США Дональда Трампа випадково включили журналіста в обговорення планів атаки на Ємен.

Жінка, яка представилася Стефані, запитала, чи буде Спартц вимагати негайної відставки міністра оборони Піта Гегсета, радника з національної безпеки Майка Волца та всіх інших учасників групового чату. Багато хто в натовпі аплодував, коли жінка поставила це запитання.

Спартц відповіла: “Ні, я не буду вимагати їхньої відставки”. Натовп розгнівався й освистав її.

Зрештою, Спартц визнала, що “це не найкраща ситуація. Сподіваюся, ми ще подивимося на неї”. Але вона продовжила стверджувати, що урядовці “не мають жодних інших інструментів”, окрім Signal, для обговорення конфіденційної інформації.

Що передувало

Головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг заявив, що він випадково отримав доступ до закритого чату Signal, в якому посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня.

Після цього глава Пентагону Піт Гегсет заперечив повідомлення головного редактора видання The Atlantic Джеффрі Голдберга про те, що його випадково додали у чат месенджера Signal, де перші особи США обговорювали атаку на Ємен.

У коментарі журналістам Гегсет запевнив, що “ніхто не надсилав текстові повідомлення з планами війни”.

Щобільше, глава Пентагону розкритикував Голдберга, назвавши його “брехливим та дуже дискредитованим так званим журналістом”.

Голдберг, у відповідь міністру оборони США, продовжує наполягати, що американські високопосадовці обговорювали військові плани у спільному чаті.

“Ні, це брехня. Він надсилав текстові повідомлення з планами війни. Він надсилав текстові повідомлення з планами атак – коли цілі будуть вибрані, як вони будуть вибрані, хто буде на них, коли відбудеться наступна серія атак”.

Згодом The Atlantic опублікували деталі та знімки листування в секретному чаті з чиновниками адміністрації президента США Дональда Трампа в Signal.

В опублікованому чаті містяться подробиці про атаку в Ємені, яких не було в початковій статті. Зокрема, міністр оборони Піт Гегсет надіслав конкретний графік авіаудару і вказав, яка зброя буде використана перед початком атаки.

Президент США Дональд Трамп відреагував на скриншоти The Atlantic, заявивши, що “там не було деталей, і там не було нічого, що могло б скомпрометувати”.

  • Департамент ефективності уряду (DOGE) очолюваний Ілоном Маском перевірятиме, як редактор видання The Atlantic опинився у груповому чаті високопосадовців США у Signal, де обговорювали атаку на Ємен.
  • Засновник Signal Моксі Марлінспайк висміяв використання месенджера для координації військових операцій США.
  • Демократи в Сенаті США різко розкритикували керівників розвідки країни після розкриття інформації про те, що високопосадовці адміністрації Дональда Трампа використовували месенджер Signal для обговорення секретних військових операцій.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.