Євросоюз розглядає можливість фінансування «Радіо Свобода» – ЗМІ
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на власні джерела
Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.
“Незважаючи на те, що США розблокували деякі кошти для “Радіо Свобода” після відповідного судового позову, у держав ЄС існує спільна думка про необхідність довгострокового рішення щодо фінансування цього медіа”, – йдеться у повідомленні ЄП.
За інформацією видання, посол Чехії на засіданні Coreper виступив з короткою розповіддю щодо поточної ситуації навколо функціонування “Радіо Свобода”, очікується, що Єврокомісія розробить детальні пропозиції щодо можливості фінансування або співфінансування даного медіа, і після цього посли держав ЄС повернуться до цього питання на одному з засідань Coreper.
Також питання фінансування “Радіо Свобода” обговорять на засіданні однієї з експертних робочих груп Ради ЄС 10 квітня.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення ще кількох федеральних агентств, у тому числі того, яке керує “Голосом Америки”, “Радіо Свобода” та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом США по всьому світу.
Після цього Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало до суду на радницю Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Кері Лейк і адміністрацію президента Дональда Трампа через спроби припинити фінансування організації.
Напередодні судових слухань USAGM зобов’язалося виділити частину коштів, що були виділені Конгресом, для Радіо Вільної Європи/Радіо Свобода.
Зрештою федеральний суддя США тимчасово заборонив адміністрації Трампа закрити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, а Агентство США з глобальних медіа вирішило відкликати своє рішення про скасування гранту для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.
- Журналіст і публіцист Віталій Портников розкритикував президента США Дональда Трампа за припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода по всьому світу.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.