Євросоюз розглядає можливість фінансування «Радіо Свобода» – ЗМІ
Джерело: “Європейська правда” з посиланням на власні джерела
Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.
“Незважаючи на те, що США розблокували деякі кошти для “Радіо Свобода” після відповідного судового позову, у держав ЄС існує спільна думка про необхідність довгострокового рішення щодо фінансування цього медіа”, – йдеться у повідомленні ЄП.
За інформацією видання, посол Чехії на засіданні Coreper виступив з короткою розповіддю щодо поточної ситуації навколо функціонування “Радіо Свобода”, очікується, що Єврокомісія розробить детальні пропозиції щодо можливості фінансування або співфінансування даного медіа, і після цього посли держав ЄС повернуться до цього питання на одному з засідань Coreper.
Також питання фінансування “Радіо Свобода” обговорять на засіданні однієї з експертних робочих груп Ради ЄС 10 квітня.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення ще кількох федеральних агентств, у тому числі того, яке керує “Голосом Америки”, “Радіо Свобода” та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом США по всьому світу.
Після цього Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода подало до суду на радницю Агентства США з глобальних медіа (USAGM) Кері Лейк і адміністрацію президента Дональда Трампа через спроби припинити фінансування організації.
Напередодні судових слухань USAGM зобов’язалося виділити частину коштів, що були виділені Конгресом, для Радіо Вільної Європи/Радіо Свобода.
Зрештою федеральний суддя США тимчасово заборонив адміністрації Трампа закрити Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, а Агентство США з глобальних медіа вирішило відкликати своє рішення про скасування гранту для Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.
- Журналіст і публіцист Віталій Портников розкритикував президента США Дональда Трампа за припинення федеральної грантової угоди, яка фінансувала діяльність організації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода по всьому світу.
Речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко заявив, що 22% осіб, завербованих російськими спецслужбами для виконання завдань в Україні, є неповнолітніми. Їх використовували для підготовки диверсій і терактів.
У Сенаті США запропонували законопроєкт про нові санкції проти Росії на випадок, якщо Кремль відмовиться припинити війну проти України.
Двох українських дітей вдалося врятувати з тимчасово окупованої території в рамках ініціативи президента України Bring Kids Back UA.
Двоє мешканців Києва, яких завербували російські спецслужби, готували теракт у Львові. Фігуранти повинні були підірвати адмінбудівлю місцевого районного відділку поліції.
Велика Британія офіційно запровадила новий рівень Режиму реєстрації іноземного впливу, до якого тепер включено Росію. Всі, хто діє в інтересах РФ на території країни, зобов’язані декларувати свою діяльність.