Телескоп James Webb уперше показав полярні сяйва на Нептуні
Джерело: The New York Times
Космічний телескоп James Webb від NASA/ESA/CSA вперше сфотографував полярні сяйва на планеті Нептун.
Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature, телескоп зафіксував інфрачервоні полярні сяйва, які створюють екзотичні молекули, відомі як тригідрогенні катіони.
Вчені ідентифікували полярні сяйва на Юпітері, Сатурні та Урані понад 30 років тому, але про полярні сяйва Нептуна дотепер не було відомо.

Фото: NYT
Зазначається, що на відміну від полярних сяйв на Землі, які виникають у крайніх північних і південних широтах поблизу Північного та Південного полюсів нашої планети, полярні сяйва Нептуна помічені поблизу середніх широт планети.
Це тому, що магнітне поле Нептуна нахилене на 47 градусів від його осі обертання, тому магнітні полюси планети знаходяться між географічними полюсами та екватором — приблизно там, де на Землі була б розташована Південна Америка.
І на відміну від Північного сяйва на Землі, полярні сяйва на Нептуні не видимі неозброєним оком.
“Виявилося, що фактично задокументувати полярні сяйва на Нептуні було можливо лише за допомогою чутливості James Webb в ближньому інфрачервоному випромінюванні. Було так приголомшливо побачити полярні сяйва, але їхня деталізація та чіткість мене справді шокували”, — прокоментував планетолог з Нортумбрійського університету у Великій Британії Генрік Мелін.
- Міжнародна група астрономів за допомогою телескопа James Webb (JWST) виявила яскраву емісію водню з галактики, що існувала на зорі Всесвіту.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.
Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.
Командира 211-ї бригади Збройних Сил України судитимуть за покривання знущань над особовим складом. За даними Державного бюро розслідувань, упродовж кількох місяців він знав про побиття та приниження підлеглих, але свідомо не втручався.
Уночі 4 липня внаслідок російського масованого удару по Києву пошкоджень зазнала одна з пожежно-рятувальних частин міста.