Збитки довкіллю від повномасштабного вторгнення сягнули $85 млрд
Джерело: Міндовкілля
Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук на засіданні Ради з питань навколишнього середовища держав-членів ЄС поінформувала, що станом на 2025 рік збитки довкіллю України внаслідок російської агресії перевищили 85 млрд євро.
Міністерка представила матеріали з оновленими даними щодо збитків унаслідок бойових дій.
Робота за цим напрямком триває 24/7 уже четвертий рік. Сьогодні ми розуміємо, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, але й усього континенту. Збитки вже сягають майже 85 млрд євро. Зафіксовано понад 8 тис. кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило понад 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України. 850 тис. га лісів знаходяться під окупацією та в зоні бойових дій, – наголосила Гринчук.
Євросоюз підтвердив подальшу підтримку документування екологічних злочинів та розслідувань на міжнародному рівні.
Гринчук також наголосила на загрозі після атаки російського ударного дрона, який пошкодив захисну оболонку Арки Нового Безпечного Конфайнменту Чорнобильської АЕС. Міністр підкреслила, що це не лише питання екологічної катастрофи, а й ядерної безпеки всього континенту.
Єврокомісарка з питань довкілля Єссіка Русвелл запевнила, що ЄС продовжить підтримувати ініціативи України щодо документування екозлочинів та покращення моніторингу довкілля.
Колеги-міністри висловили беззаперечну підтримку та готовність взаємодіяти за актуальними екологічними напрямками. З Україною Литва, Латвія, Німеччина, Чехія, Польща, Румунія, Швеція, Фінляндія, Німеччина Бельгія, Данія, Хорватія, Естонія, Італія, Іспанія, Австрія тощо. Ці країни уже надали Україні величезну матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, готові продовжувати діючі проєкти та розвивати нові.
Гринчук додала, що Україна бореться не лише за свій суверенітет, а й за стабільність та екологічну безпеку всього континенту. Європейський Союз залишається ключовим партнером у протидії російській агресії та відновленні довкілля України.
Раніше українська делегація на чолі з головою парламентського комітету з екологічної політики Олегом Бондаренком і його заступницею Оленою Криворучкіною звернулася до учасників найбільшої у світі кліматичної конференції COP29 із закликом зупинити російський екоцид. Представники України наголосили, що агресія Росії створює загрозу для екологічної безпеки всього світу.
- Російські окупанти публікують фотографії, на яких показують свої “трофеї” – вбитих в українських заповідниках тварин, що знаходяться на межі зникнення.
- 16 липня голова Харківської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що російські війська цілеспрямовано обстрілює лісові насадження Харківської області, викликаючи пожежі.
- Під час конференції СОР28 очільник Міндовкілля України Руслан Стрілець і держсекретар з питань навколишнього середовища, харчування та сільських справ Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Стів Барклі підписали меморандум про співпрацю у відновленні лісів та нацпарків.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.
Армія Росії, ймовірно, скинула авіабомбу ОДАБ-1500 на дамбу в районі села Поповка, що в Бєлгородській області. Відповідне відео розповсюдили російські ТГ-канали.
США виключили дружину російського мільярдера Бориса Ротенберга — Каріну Ротенберг з санкційного списку (SDN). Попри те, що жінка перебувала під американськими обмеженнями з 2022 року, вона залишалася поза санкціями ЄС, хоча на неї оформлена значна частина західних активів російського мільярдера.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.