Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування
Джерело: розслідування видання “Важливі історії”
Російські мільярдери Олег Дерипаска, Леонід Міхельсон, Сергій Гордєєв, Михайло Гуцерієв влаштовують у свої компанії чоловіків, що готові вирушити на війну проти України, і виплачують їм “премії” за службу за контрактом. Тоді як компанії, через які реалізовують схеми: “Русал”, “Новатэк”, “ПИК”, “Моспромстрой” – уникають санкцій.
Журналісти поговорили з колишнім російським найманцем, а нині діючим військовим батальйону “сокол”, що є частиною армії РФ. Він розповів, що його зарплата надходить із двох джерел: 200 тисяч рублів платить Міноборони РФ за службу за контрактом, ще 100 тисяч – компанія-“спонсор”.
Спочатку найманця працевлаштовують до компанії за день до укладення контракту з міноборони РФ, а потім зупиняють трудовий договір, так з’являється підстава для виплати премій своєму співробітнику, який пішов на війну.
Журналісти з’ясували, що телефонні номери, вказані в Telegram-каналі батальйону “сокол”, належать компанії “Русал менеджмент” – стовідсотковій дочці компанії “Русал” Олега Дерипаски.
“Русал” було виведено з-під санкцій після того, як Дерипаска скоротив свою частку в цьому підприємстві, нагадують журналісти.
Розслідувачі називають й іншу пов’язану з Дерипаскою компанію, яка “працевлаштовує” російських найманців: краснодарська фірма “Аэротерминал”, що займається будівництвом та ремонтом аеропортів у Краснодарі, Анапі та Красноярську.
Ще одна компанія, яка постачає найманців для фронту – “Новатэк”, котра є другим після “Газпрому” виробником природного газу в Росії. Її основні власники — мільярдери Леонід Міхельсон і Геннадій Тимченко, які перебувають під санкціями.
Аналогічні схеми, згідно з розслідуванням, діють у компанії “Моспромстрой” Михайла Гуцерієва та компанії Сергія Гордєєва — найбільшому в РФ забудовнику “ПИК”.
- Фінансово-аналітичне управління Чехії заблокувало рахунки та заарештували майно мільярдера Володимира Євтушенкова.
- 28 липня Рада Європейського Союзу заявила, що ввела санкції проти семи фізичних і п’яти юридичних осіб РФ.
- 20 липня Велика Британія зняла санкції з російського бізнесмена Олега Тінькова.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.