Південна Корея, Японія та Китай домовились сприяти регіональній торгівлі на тлі мит Трампа

Джерело: Reuters

Південна Корея, Японія та Китай провели перший за п’ять років економічний діалог для підтримки регіональної торгівлі, готуючись до експортних мит, які анонсував президент США Дональд Трамп.

Глави мінторгівлі трьох країн домовились “тісно співпрацювати”, аби у результаті узгодити вільну торгівлю між Південною Кореєю, Японією та Китаєм.

“Потрібно посилити реалізацію Всестороннього регіонального економічного партнерства (ВРЕП), у якому взяли участь всі три країни, та створити підґрунтя для розширення торгівельної співпраці між трьома країнами шляхом перемовин про зону вільної торгівлі між Південною Кореєю, Японією та Китаєм”, – сказав міністр торгівлі Південної Кореї Ан Дук Ген.

Всі три азійські країни є одними з головних торгівельних партнерів США, хоча вони сперечаються між собою через низку питань, зокрема територіальні та викид Японією стічних вод зі зруйнованої АЕС “Фукусіма”

Країни не могли досягти прогресу щодо вільної торгівлі від початку цих перемовин з року.

ВРЕП, яке набуло чинності у році, представляє торгівельну структуру між 15 країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону, мета якої – зменшення торгових бар’єрів.

Минулого тижня Трамп оголосив про запровадження 25% мит на іноземні авто та запчастини для авто, що може бути збитковим для компаній, насамперед азійських автовиробників, які є одними з найбільших експортерів автомобілів до Штатів.

  • Єврокомісія у відповідь на дії Трампа має намір повністю закрити ринок ЄС для американських товарів. Якщо цей рішучий крок буде реалізований, торгова війна загостриться до непередбачуваних наслідків.
  • Запроваджені 25% мита президента США Дональда Трампа на автогалузь можуть суттєво вплинути на ціни у США, а також ускладнити виробничі процеси в Північній Америці.

У Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що у тимчасово окупованому Луганську вакцинують дітей препаратами невідомого походження.

Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.

Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.

Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.

Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотні авіаційні комплекси українського виробництва “Амага-10”.