У FT пояснили, як у Трампа розрахували «взаємні» мита
Джерело: Financial Times
Американцям оголосили, що взаємні митні тарифи будуть простими. У Білому домі розрахували “несправедливі мита”, котрі країни нібито запровадили проти США, з торгівельного дисбалансу, а не реальних обмежень.
Взаємні, це означає, що вони накладають тарифи на нас, і ми на них, — заявив президент Дональд Трамп у середу. — Дуже просто, не можна зробити це простішим.
Однак, коли вийшов повний список мит для країн, то стало зрозуміло, що це… не так вже й просто.
Мита були нібито засновані на розрахунках Торгового представника США щодо “тарифів, запроваджених проти американських товарів”. Однак вони не відповідали жодним очевидним ставкам, які насправді були застосовані, як зазначив Пол Кругман.
Тож як саме вони прийшли до цих цифр? Виявляється, у всьому є свій метод! Це просто абсурдний метод, наголошують журналісти.
За даними FT, в адміністрації Трампа, ймовірно, просто взяли показник торгівельного дефіциту США в торгівлі з різними країнами, поділили цей показник на загальний обсяг імпортованих товарів, і вирахували відсоток “тарифів” інших країн на американські товари.
Зокрема у виданні розглянули приклад Бангладешу. США імпортували товари з Бангладешу на 8,4 млрд доларів у 2024 році, що дало торговий дефіцит у 6,2 млрд доларів. 6,2 поділити на 8,4 дає 0,738.
Після цього Білий дім заявляє, що країна “стягнула” 74% “мит” проти США, “включаючи валютні маніпуляції та торговельні бар’єри”.
Ми можемо підтвердити, що це відповідає цифрам для перших 24 країн, які ми перевірили, – пояснили у FT.
Раніше посадовці підтвердили методологію газеті New York Post: “конкретне “взаємне” мито було приблизно половиною нинішнього торгового дефіциту, бо “президент поблажливий і хоче бути добрим до світу”, — сказав помічник Трампа.
Офіційний представник Білого дому зауважив, що цифри були розраховані Радою економічних консультантів… “на основі концепції, що торговий дефіцит, який ми маємо з будь-якою країною, є сумою всіх торгових практик, сумою всього обману”, назвавши це “найсправедливішим у світі”.
Раніше повідомляли, що світові фінансові ринки зазнали серйозних потрясінь після історичного оголошення президента Дональда Трампа щодо запровадження нових мит, що загрожує спричинити рецесію у США та світі.
- 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон не запроваджував мита на імпорт товарів із Росії та Білорусі, оскільки їхня продукція не надходить на американський ринок.
- Бессент закликав торгових партнерів США не робити кроків у відповідь на нові мита президента Дональда Трампа.
Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.
Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.