Харківський виробник отримав сертифікацію за машину для розмінування
Джерело: Мінекономіки.
Виробник з Харкова отримав сертифікацію за першу машину для розмінування. Це дозволить налагодити її виробництво та використовувати для відповідних цілей.
У міністерстві заявили, що розробка з розмінування має просту конструкцію та порівняно невисоку вартість виробництва, обслуговування і ремонту. Водночас вона може ефективно знешкоджувати протипіхотні та виявляти протитанкові міни.
Виробник зможе випускати щомісяця дві такі машини.
“Ми зацікавлені в тому, щоб не імпортувати обладнання, а купувати своє. Тому, безумовно, ми підтримуємо ефективні українські розробки. Ключове завдання сьогодні – масштабувати виробництво вітчизняних виробників”, — зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.
Розробка буде корисної для Державної служби з надзвичайних ситуацій й Державної спеціальної служби транспорту та приватних операторів.
На сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині. До справи залучені три тисячі фахівців з розмінування.
Утім потужностей для очищення території країни від мін та вибухівки недостатньо. Питання порушується на кожній зустрічі з закордонними партнерами.
Уряд займається налагодженням виробництва необхідної закордонної техніки на території нашої держави. Зокрема локалізуватимуть виробництва хорватської корпорації “DOK-ING d.o.o.” та данської HYDREMA. Сторони вже підписали відповідні Меморандуми.
- Завдяки підтримці уряду Республіки Корея до кінця року Україна отримає щонайменше 10 машин для гуманітарного розмінування.
- Литва вирішила створити коаліцію з розмінування України та запрошує країни, які мають можливість навчати саперів або надавати українським військовим необхідне обладнання, долучитися до ініціативи.
Останній вікенд 2024 року не принесе ні морозів, ні довгоочікуваного снігу до новорічних свят. За даними Sinoptik.ua, погода у вихідні буде вогкою, похмурою і досить теплою як для кінця грудня. Суттєвих опадів на більшій частині території країни не передбачається.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.