Угоду про надра аналізують на відповідність українському законодавству – Сибіга

Джерело: Європейська правда, Суспільне, Бабель

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, як просуваються переговори зі США щодо угоди про корисні копалини. За його словами, угоду перевіряють на відповідність українському законодавству, до переговорів залучать юристів.

“У нас вже один раунд [переговорів] відбувся. Здається, сьогодні має бути ще один раунд. І наступний крок – це фізичний приїзд української делегації у Вашингтон для обговорення деталей”, – заявив міністр.

Фізичні переговори відбудуться протягом одного-двох тижнів, наголосив міністр.

Андрій Сибіга також повідомив, що угоду аналізуються на відповідність законодавству та євроінтеграційним планам Києва.

“Ця угода аналізується на предмет відповідності законодавству України, тому що вона має відповідати інтересам обох країн. І в нас є своє законодавство. Ця угода не може суперечити нашому євроінтеграційному курсу, і ми про це прямо кажемо американській стороні”, — наголосив він.

За словами очільника МЗС, українську делегацію супроводжуватиме “одна з найвідоміших юридичних компаній”, вона допомагатиме переговорній команді і водночас вестиме власний трек напряму з американськими юристами.

Зауважимо, що наприкінці березня український уряд отримав пропозицію угоди від Сполучених Штатів.

При цьому низка західних ЗМІ зазначили, що запропонована адміністрацією президента США Дональда Трампа угода не зовсім вигідна для України.

Зокрема видання FT зауважило США наполягають на укладенні масштабної угоди, що передбачає контроль над критично важливими мінеральними та енергетичними ресурсами України. Водночас документ не містить жодних гарантій безпеки для Києва.

Своєю чергою видання The Times назвало американський варіант угоди “черговою спробою принизити президента України Володимира Зеленського”.

Агентство Bloomberg зауважило, що Україна проситиме внести зміни до угоди, вимагаючи більше американських інвестицій.

Президент США натомість вчергове поскаржився, що Зеленський хоче відмовитись від підписання угоди і попередив, що це може призвести до значних проблем.

Нагадаємо, що підписати угоду про корисні копалини Україна та США повинні були ще наприкінці лютого. Тоді Зеленський прибув до США для підписання. Однак після публічної суперечки з Трампом та віцепрезидентом США Джеймсом Ді Венсом у Білому домі, підписання не відбулось.

  • 24 березня президент США Дональд Трамп поінформував, що українська та американська сторони уклали угоду про рідкісноземельні метали. Нині очікується підписання документа.

У Фінляндії заявили, що два російські військові літаки могли порушити повітряний простір країни.

Триває 1186-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 979 тисяч осіб.

24 травня відзначають Європейський День Парків, Всесвітній день обізнаності про шизофренію та День тіари. Християни сьогодні вшановують преподобного Симеона Дивногорця.

За даними синоптиків у суботу, 24 травня, майже у всіх областях пройдуть опади.

У ніч на 24 травня російські окупаційні війська масовано атакували Київ безпілотниками і ракетами. У столиці низка руйнувань, є постраждалі.