У мережі обурились реакцією посла США в Україні на удар РФ по Кривому Рогу

Джерело: Букви

Допис пані посла США в Україні Бріджит Брінк з реакцією на ракетний удар РФ по Кривому Рогу викликав обурення у соцмережі. Річ у тому, що дипломатка не вказала, що удар було скоєно Росією.

Увечері 4 квітня війська РФ вдарили балістичною ракетою по Кривому Рогу. Ціллю ворога став житловий район та дитячий майданчик. Унаслідок атаки загинуло 18 осіб – зокрема дев’ять дітей – ще 61 особа зазнала поранень.

Зреагувала на черговий воєнний злочин росіян і пані посол США в Україні. Бріджит Брінк залишила допис на платформі X.

“Жахає те, що сьогодні увечері балістична ракета влучила поблизу дитячого майданчика та ресторану у Кривому Розі. Понад 50 поранених і 16 загиблих, серед них 6 дітей. Ось чому ця війна має завершитись”.

Однак допис дипломатки викликав лише обурення, оскільки у ньому жодним чином не згадується, хто скоїв ракетний удар.

Відтак низка користувачів, зокрема й відомі українці, залишили коментарі під дописом Бріджит Брінк наголосивши, що пані посол забула написати “російська” перед словами “балістична ракета”.

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що реакція американського посольства на удар РФ по Кривому Рогу “неприємно здивувала”.

“На жаль, неприємно дивує реакція Посольства Америки: така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово “російська” бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей”.

Народна обраниця від “Євросолідарності” Софія Федина наголосила, що війну потрібно не просто завершити, а зупинити РФ та Путіна.

“1. Російська ракета!!! 2. Росію і Путіна треба ЗУПИНИТИ! А не просто цю війну закінчити”.

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Ще один нардеп, Дмитро Наталуха, також поцікавився, чия балістична ракета влучила біля дитячого майданчика, вбивши низку дітей.

“Хто це запустив? Що означає “кінець”? Хто має відповідати за ці 6 смертей у “кінці”? За інші сотні тисяч загиблих українців після “закінчення” війни? Хто повинен нести відповідальність?”.

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Ветеран російсько-української війни Олег Симороз також зреагував на пост Брінк наголосивши, що українців у Кривому Розі вбили росіяни, з якими США ведуть “успішні перемовини”.

“Вони вбили дітей на дитячому майданчику! А ви боїтеся вимовити, що росіяни є терористами та вбивцями. Тому, що ви можете знімати тільки фільми про “боротьбу з терористами”, на ділі ж ви у твітері навіть не можете написати, хто кого вбив. Ви просто лицеміри, яка толерують тероризм. І це ваше місце в історії, включаючи вас особисто, пані посол!”.

Підполковник Богдан “Тавр” Кротевич поцікавився, чи не забула Бріджит Брінк як пишеться слово “Росія”.

“Російська балістична ракета! Чи у вас відсутня особиста гідність, що навіть вбивство росією дітей для вас недостатньо вагомий аргумент щоб просто назвати зло злом”.

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Український активіст та волонтер Сергій Стерненко також залишив короткий коментар під дописом дипломатки.

“WHO DID IT? (ХТО ЦЕ ЗРОБИВ?)” – написав він.

Десятки інших користувачів – як з України, так і з інших держав – також цікавились, чому пані посол США не вказала у своєму дописі, хто скоїв цю трагедію.

Дехто навів приклад, що посли та посольства інших країн не проігнорували той факт, що за ударом стоїть Росія.

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Фото: скриншот з x.com/USAmbKyiv/

Центральна виборча комісія Молдови відмовила у реєстрації виборчого блоку “Побєда” для участі в парламентських виборах. Рішення ухвалили на засіданні 19 липня.

20 липня президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна може стягнути 6,9 мільярдів доларів з російського “Газпрому” за рішенням арбітражного суду.

Новий звіт The New York Times проливає світло на давні зв’язки президента США Дональда Трампа з засудженим сексуальним злочинцем Джеффрі Епштейном. У матеріалі мовиться, що майже протягом 15 років Трамп та Епштейн підтримували дружні стосунки, спільно відвідуючи заходи у Нью-Йорку та Палм-Біч.

Європейський парламент визначив, що Грузія не зможе приєднатися до Європейського Союзу, доки в країні не відбудуться чесні вибори та не буде припинено авторитарний курс чинної влади.

Перерахунок голосів триває на 250 виборчих дільницях у Польщі, втім на остаточний результат виборів президента це не вплине.