Вживання підсолоджувача замість цукру може зробити вас втричі голоднішими – дослідження

Джерело: Independent; дослідження, опубліковане в Nature Metabolism

Популярний штучний підсолоджувач сукралоза (E955) може порушувати апетит і робити споживачів більш голодними, ніж якби вони споживали цукор.

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії виявили, що сукралоза підвищує активність гіпоталамуса — ділянки мозку, яка відповідає за регуляцію апетиту та маси тіла.

Попередні дослідження вказували на зв’язок між штучними підсолоджувачами та ожирінням, але точний механізм залишався незрозумілим.

Для нового дослідження вчені відібрали 75 учасників та рівномірно розподілили їх за статтю та за вагою. Кожному учаснику тричі давали напої з сукралозою, цукром і звичайну воду, що дозволило дослідникам виявити відмінності як між окремими людьми, так і між групами.

Вчені зібрали дані сканування мозку за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), зразки крові та самооцінку рівня голоду в учасників до і після вживання кожного напою.

Дослідники виявили, що сукралоза посилює відчуття голоду, а також активність у гіпоталамусі мозку, особливо у людей з ожирінням.

Жінки продемонстрували більші зміни мозкової активності порівняно з чоловіками, тобто сукралоза може по-різному впливати на різні статі.

Крім того, дослідники також помітили, що, на відміну від цукру, сукралоза не підвищує рівень певних гормонів у крові, таких як інсулін та GLP-1, які створюють відчуття ситості.

“Тіло використовує ці гормони, щоб повідомити мозку, що ви спожили калорії, щоб зменшити відчуття голоду. Сукралоза не має такого ефекту. Якщо ваш організм очікує отримати калорію через солодкість, але не отримує її, це може змінити спосіб, у який мозок з часом налаштовується на потяг до цих речовин”, – каже Кетлін Аланна Пейдж, співавторка дослідження.

Штучний підсолоджувач також змінює спосіб зв’язку гіпоталамуса з іншими ділянками мозку, а саме посилює зв’язок між гіпоталамусом та ділянками мозку, що відповідають за мотивацію, сенсорну обробку та прийняття рішень.

Дослідники дійшли висновку, що сукралоза може впливати на тягу до їжі або харчову поведінку.

“Ці дані свідчать про те, що некалорійні підсолоджувачі можуть впливати на ключові механізми в гіпоталамусі, що відповідають за регуляцію апетиту”, – зазначається в дослідженні.

Однак дослідники не впевнені, що виявлені зміни в роботі мозку та гормональній активності мають довгострокові наслідки.

  • Популярний низькокалорійний підсолоджувач ксиліт, який використовують у споживчих товарах зі зниженим вмістом цукру – таких як жувальна гумка та зубна паста – майже удвічі підвищує ризик серцевих нападів, інсульту та смерті в осіб, які вживають його у великих дозах.
  • Міжнародне агентство з дослідження раку (IARC) у складі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) визнало аспартам – підсолоджувач, який міститься в дієтичній газованій воді та незліченній кількості інших продуктів – “можливою” причиною раку.

Президент США Дональд Трамп ризикує допустити “історичну помилку”, якщо результатом його переговорів щодо завершення війни РФ проти України стане визнання Вашингтоном претензій росіян на Крим та інші окуповані території, — вважає радник уряду Польщі з питань України.

Упродовж найближчих днів країни Європейського Союзу намагатимуться виступити єдиним фронтом проти тарифів президента США Дональда Трампа, ймовірно, схваливши перший пакет цілеспрямованих контрзаходів на імпорт товарів зі США на суму до 28 мільярдів доларів — від зубної нитки до діамантів.

Як з’ясувала телекомпанія CBS News, редактор журналу The Atlantic Джефф Голдберг опинився у секретному чаті в месенджері Signal, через технічну помилку смартфона радника Дональда Трампа — Майка Волтца.

Міністерство енергетики США підготувало список із 8 500 працівників, яких можуть звільнити відповідно до ініціативи Департаменту ефективності уряду США (DOGE), очолюваного Ілоном Маском, свідчить відповідний документ у розпорядженні Associated Press.

Єдині діти у родині демонструють вищий рівень інтелекту, кращу пам’ять, ментальне здоров’я та креативність у порівнянні з тими, хто зростав з братами чи сестрами — про це свідчать результати нового наукового дослідження.