З космодрому США відбувся успішний запуск ракети-носія Antares, створеної за участі українських підприємств

Джерело: Державне космічне агентство України.

Сьогодні, 2 серпня 2023 року, о 3 годині 31 хвилині за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares, створеної за участі українських підприємств.

Ракета вивела на орбіту космічний корабель Cygnus із корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія і частина наземного обладнання розроблена Конструкторським бюро “Південне” та виготовлена Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами “Київприлад” (м. Київ), “Хартрон-Аркос” (м. Харків), “Хартрон-Юком” (м. Запоріжжя), “Чезара Телеметрія”, “Рапід” (м. Чернігів) на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH Antares, її випробування та запуск проведено за участі фахівців ДП “КБ “Південне”, ДП “ВО ПМЗ” та ТОВ “Хартрон-Аркос”. На ДП “КБ “Південне” фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 18 разів, 17 із них – успішно.

Сьогоднішній 18-й пуск був останній в модифікації РН Antares 230+, створеної за участі українських підприємств. Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація Northrop Grumman зафрахтувала три РН Falcon 9 у компанії SpaceX.

Надалі корпорація Northrop Grumman у співпраці з американською компанією Firefly Aerospace має намір створити оновлену версію ракети Antares 330, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

27 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко розповіла, що у перший тиждень роботи оновленого складу Кабміну розглянули кілька важливих напрямків роботи, зокрема в економічній та оборонній галузі.

Одна з найвідоміших зірок нічного неба – червоний надгігант Бетельгейзе – ймовірно, має зоряного супутника. Це відкриття може пояснити давню загадку дивної зміни яскравості зірки, яка десятиліттями інтригувала науковців.

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.