З космодрому США відбувся успішний запуск ракети-носія Antares, створеної за участі українських підприємств

Джерело: Державне космічне агентство України.

Сьогодні, 2 серпня 2023 року, о 3 годині 31 хвилині за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares, створеної за участі українських підприємств.

Ракета вивела на орбіту космічний корабель Cygnus із корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції.

Основна конструкція першого ступеня ракети-носія і частина наземного обладнання розроблена Конструкторським бюро “Південне” та виготовлена Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами “Київприлад” (м. Київ), “Хартрон-Аркос” (м. Харків), “Хартрон-Юком” (м. Запоріжжя), “Чезара Телеметрія”, “Рапід” (м. Чернігів) на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).

Підготовку PH Antares, її випробування та запуск проведено за участі фахівців ДП “КБ “Південне”, ДП “ВО ПМЗ” та ТОВ “Хартрон-Аркос”. На ДП “КБ “Південне” фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

Усього з 2013 року ракета-носій Antares стартувала 18 разів, 17 із них – успішно.

Сьогоднішній 18-й пуск був останній в модифікації РН Antares 230+, створеної за участі українських підприємств. Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація Northrop Grumman зафрахтувала три РН Falcon 9 у компанії SpaceX.

Надалі корпорація Northrop Grumman у співпраці з американською компанією Firefly Aerospace має намір створити оновлену версію ракети Antares 330, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.