Україна скликає термінове засідання Радбезу ООН та Постійної ради ОБСЄ

Джерело: пресслужба МЗС
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що засідання ініційоване, щоб привернути увагу до російських злочинів.
Внаслідок балістичного удару Росії по Кривому Рогу минулого тижня загинуло дев’ятеро дітей — найбільша кількість українських дітей, загиблих в результаті однієї атаки з 2022 року. Росія завдала удару по дитячих майданчиках у звичайному житловому районі. З касетною боєголовкою, щоб максимізувати втрати… Рішуча міжнародна реакція на російські звірства має вирішальне значення. Такий терор ніколи не повинен стати нормою. Ми закликаємо як до рішучого засудження, так і до рішучих дій. Росія повинна припинити терор проти українських дітей і цивільних, відповісти на пропозицію США про повне припинення вогню, яку Україна прийняла, і закінчити війну, – наголосив Сибіга.
Обидва засідання відбудуться 8 квітня і, як додав міністр, сприятимуть просуванню мирних зусиль та притягненню винних до відповідальності.
Як відомо, ввечері 4 квітня війська РФ завдали удару балістичною ракетою по Кривому Рогу, поціливши по житловому кварталу, внаслідок чого загинуло 18 осіб – з яких дев’ять дітей – та 61 людина зазнала поранень.
Внаслідок удару загинули 20 осіб.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг.
Команда Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні відвідала місце удару в суботу, задокументувала руйнування та встановила імена й особи загиблих дітей. Це — найсмертоносніший окремий удар по дітях, підтверджений УВКПЛ від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
- Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
- За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
- Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
- За час своєї роботи Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні надіслала Росії 31 звернення. Однак у Москві або зовсім не реагували на них, або ж відмовлялися визнавати Комісію.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.
Міністерка Швеції у справах ЄС Швеції Джессіка Розенкранц підтримала ініціативу Bring Kids Back UA, вимагаючи повернути незаконно депортованих Росією українських дітей.
15 квітня президент США Дональд Трамп продовжив ще на рік заборону для російських суден на вхід до американських портів.
Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий.
Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.