За три роки повномасштабної війни було пошкоджено понад 63 тис. об’єктів енергетики
Джерело: Міністерство енергетики України
За три роки повномасштабної війни було пошкоджено понад 63 тисячі об’єктів енергетичної інфраструктури. Лише у 2024 році масовані удари та постійні точкові обстріли призвели до втрати близько 10 ГВт генеруючої потужності.
Очільник Міненерго Герман Галущенко назвав опалювальний сезон 2024-2025 рр. найскладнішим для енергетичного сектору України з початку повномасштабного вторгнення РФ.
“Блекаут, тривалі відключення – все, що пророкували експерти, не сталось. Всупереч апокаліптичним прогнозам, енергосистема вистояла. Не було масових відключень для побутових споживачів, попри високу інтенсивність масованих і щоденних точкових ударів по енергетиці. Навіть після наймасштабніших ударів енергетики швидко відновлювали енергопостачання – і за декілька днів обмежень не було. А з січня жодних обмежень електропостачання для населення взагалі не застосовувалось. Це – результат колосальної роботи, професіоналізму й неймовірної стійкості”, – зазначив Герман Галущенко.
Очільник нагадав, що протягом опалювального сезону з 17 листопада 2024 року по березень 2025 року сталося 9 масованих атак на енергосистему України. Найпотужніша з них відбулася 13 грудня, коли понад 300 засобів ураження одночасно атакували енергетичну інфраструктуру. Лише через два тижні, 25 грудня, на Різдво, сталася ще одна масштабна атака. Однак вже через три дні електропостачання було повністю відновлено.
Галущенко повідомив, що попри інтенсивні удари, енергетики змогли відновити близько 60% пошкодженої генерації. Усі дев’ять енергоблоків українських АЕС працювали на максимальну потужність. З грудня 2024 року максимальний обсяг імпорту електроенергії з Європейського Союзу було збільшено до 2,1 ГВт. Це рішення партнерів стало вирішальним для стабілізації енергосистеми під час пікових навантажень.
Він наголосив, що підготовку до наступного опалювального сезону вже розпочато і всі роботи виконуються згідно з графіком.
Повідомляється, що з 2022 року, внаслідок атак на енергетичну інфраструктуру, загинуло 160 енергетиків, які виконували свої обов’язки під час ворожих обстрілів. Понад 300 працівників отримали поранення через атаки на енергетичні об’єкти. Тисячі працівників енергетичних компаній пішли захищати країну в ЗСУ.
- 15 березня Росія масовано атакувала енергетичні обʼєкти ДТЕК.
- Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.
Спекотна погода може підвищувати ризик низки серйозних проблем зі здоров’ям – від нападів мігрені до інфарктів, інсультів і теплових ударів. Лікарі закликають не недооцінювати вплив високих температур на організм та уважно стежити за самопочуттям, особливо людям із груп ризику.
У тимчасово окупованому Криму батьки дітей повідомляють про скасування змін та заїздів до міжнародного дитячого центру “Артек”. За їхніми словами, частину груп не допустили до табору.
У Києві, західних і північних областях до кінця 22 червня очікуються грози. Наступного дня така погода пошириться на південні, більшість західних і центральних регіонів країни.
Попри те, що більшість відео в TikTok закликають користуватися сонцезахисними кремами, контент із критикою таких засобів збирає значно більше вподобань, коментарів і поширень. Автори нового дослідження попереджають, що популярність подібної дезінформації може негативно впливати на здоров’я людей.