Будівництво Каховської ГЕС займе близько шести років – «Укргідроенерго»

Джерело: “Укргідроенерго”.

На відбудову Каховської гідроелектростанції, яку підірвали російські окупанти, необхідно близько шести років.

За даними “Укргідроенерго”, розробка експериментального проєкту відбудови Каховської ГЕС займе два роки.

“На першому етапі також планується проєктування тимчасової греблі водосховища. Після деокупації це допоможе швидко розпочати будівництво тимчасової гідроспоруди для перегородження водосховища і за умов паводку допоможе наповнити його водою до необхідного рівня”, – пояснили в компанії.

Відтак зазначили, що будівництво власне самої Каховської ГЕС займе близько шести років.

В “Укргідроенерго” також повідомили, що гідроелектростанції компанії вже комплексно готуються до проходження складного осінньо-зимового періоду 2023-2024. На станціях проводяться планові ремонтні роботи та реконструкція гідроенергетичного обладнання з врахуванням безпекових питань.

Нагадаємо, що 18 липня, Кабінет міністрів України затвердив постанову про експериментальний проєкт з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали російські окупанти.

Проєкт розрахований на два роки. На першому етапі планується спроєктувати всі інженерні конструкції, а також підготувати необхідну базу для відновлення.

За словами Дениса Шмигаля, другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи.

Координуватиме проєкт Міністерство економіки, а замовником робіт буде “Укргідроенерго”.

“Відбудова Каховської гідроелектростанції примножить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сфері”, – резюмував Денис Шмигаль.

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що після повної деокупації Херсонської області на місці Каховської ГЕС, яку росіяни підірвали, збудують нову гідроелектростанцію.

Очільник Міненерго зазначив, що терористичний акт росіян повністю знищив Каховську ГЕС. Тому там неможливо провести ремонтні роботи або щось доробити.

“Але це не означає, що ми не будемо будувати нову станцію. До того ж, я впевнений, що ми це обов’язково зробимо після деокупації наших територій. І це буде сучасна станція, у будівництві якої візьмуть участь багато партнерів із найкращими технологіями в цій галузі”, – розповів Герман Галущенко.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.