Російські політтехнологи підготували черговий раунд дезінформаційної кампанії проти України – ГУР
Джерело: ГУР МОУ.
За інформацією української розвідки, російські політтехнологи підготували новий раунд дезінформаційної кампанії, спрямованої на міжнародну дискредитацію України та розпалювання внутрішньополітичних чвар.
Для розповсюдження серед цільових аудиторій Німеччини, Франції, Ізраїлю та США росіяни планують поширювати теми: “Африканці: “Франціє, забирайся”, “Ласкаво просимо, Росія”, “Тихоокеанські танці Макрона на граблях”, “Економіку Німеччини очікує обвал”, “Криза вже прийшла у кожну оселю”, “Справи проти Нетаньяху фабрикувались за тими ж лекалами, що й справи проти Трампа”.

Зображення: ГУР МОУ

Зображення: ГУР МОУ

Зображення: ГУР МОУ
Натомість в українському інформаційному просторі росіяни готують публікації на теми: “Хто хабарі бере, а хто на фронт йде”, “Політичний спаринг: коли почнеться бій?”, “Гасіть світло – виборів не буде”, “Так військовий чи мирний час?” тощо.
У розвідці пояснили, що російські політтехнологи традиційно діють за принципом “крапля правди на тонну брехні”. При цьому, росіяни намагаються знайти та актуалізувати реальні проблеми та больові точки, в тому числі для західного світу.
“Мета всіх матеріалів – єдина: переконати українців та їхніх союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви та протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є інші “важливіші” проблеми”, – зазначили у ГУР.
Крім того, кожен матеріал має додаток з рекомендаціями щодо бажаних коментарів “від пересічних читачів” на кшталт: “Напишіть коментар у 200 знаків від імені ізраїльтянина, який живить традиційну ворожість до Європи та Франції. Африка його зовсім не цікавить, але проблеми давніх недоброзичливців приносять задоволення”.
- Російська пропаганда щодо військового повномасштабного вторгнення в Україну поширюється через відеоігри.
- У чому різниця між російським інтернетом до і після вторгнення в Україну? Відповідь: посилення цензури в 30 разів.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.