Гарвард відмовився виконати вимоги адміністрації Трампа, ризикуючи $9 млрд фінансування

Джерело: CNN

Гарвардський університет відмовився виконати вимоги адміністрації Дональда Трампа щодо змін у політиці закладу, поставивши під загрозу майже $9 мільярдів федерального фінансування.

Минулого тижня університет отримав лист від робочої групи з додатковими вимогами, пов’язаними з наданням цих коштів.

Ми повідомили адміністрацію через наших юристів, що не приймемо запропоновану угоду, — заявив президент Гарварду Алан Ґарбер. — Університет не буде вести переговори щодо своєї незалежності чи конституційних прав.

Зауважимо, адміністрація Трампа розпочала перевірку заходів щодо боротьби з антисемітизмом у Гарвардському університеті.

Посадовці заявили, що вони розпочали “всебічний огляд федеральних контрактів і грантів Гарвардського університету та його філій” в межах своєї спільної робочої групи з боротьби з антисемітизмом.

Міністерства освіти, охорони здоров’я і соціальних служб та Адміністрація загальних служб США в письмовій заяві повідомили, що переглядаються контракти на суму 255,6 мільйона доларів між Гарвардом, його філіями та федеральним урядом, а також багаторічні грантові зобов’язання на суму 8,7 мільярда доларів США.

Нездатність Гарварду захистити студентів у кампусі від антисемітської дискримінації — при цьому просуваючи ідеології, що розколюють суспільство, замість вільного дослідження — поставила його репутацію під серйозну загрозу. Гарвард може виправити ці помилки і відновити свою репутацію університету, присвяченого академічній досконалості та пошуку істини, де всі студенти почуватимуться в безпеці, – заявила міністерка освіти США Лінда МакМехон.

Читайте також: 25-річний конфлікт: Трамп проти Колумбійського університету

Увага до Гарварду прикута після того, як цього місяця адміністрація Трампа скасувала 400 мільйонів доларів федерального фінансування для Колумбійського університету. Це був епіцентр антиізраїльських протестів, які спалахнули в університетських містечках після нападу ХАМАСу на території Ізраїлю 7 жовтня 2023 року і подальшого вторгнення Ізраїлю в Газу, палестинський анклав, контрольований ХАМАСом.

Протестувальники заявляють, що адміністрація ототожнює їхню критику нападу союзника США Ізраїлю на Газу з антисемітизмом, а їхню підтримку прав палестинців — з симпатією до ХАМАСу.

Водночас група єврейських студентів подала позов до суду проти Гарвардського університету, стверджуючи, що зазнавали антисемітизму, утисків та цькування, які посилилися після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.

  • Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.
  • Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.
  • Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа. Натомість у США цю інформацію заперечили.
  • Група європейських країн розробляє стратегію залучення науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення фінансування освіти та наукових досліджень з боку американського уряду.

Служба безпеки затримала агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), що допомагала російським окупантам прориватися до Покровська на Донеччині.

На тлі намагань президента США Дональда Трампа відновити стосунки з РФ, кількість американців – насамперед серед прихильників республіканців – які вважають Росію ворожою країною, впала до найнижчого рівня з 2022 року.

Сполучені Штати запровадили нові портові збори для суден, які збудовані у Китаї чи використовуються КНР. Мета – стимулювати американську суднобудівельну промисловість та обмежити домінування Китаю у цій сфері.

Вранці 18 квітня російські окупанти атакували безпілотником Суми, поціливши у місцевий кондитерський цех.

Триває 1150-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 938 тисяч осіб.