Рада дозволила перевіряти роботодавців через скарги про цькування

Джерело: Верховна Рада

15 квітня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому проєкт закону “Про внесення зміни до частини першої статті 16 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” щодо проведення перевірок з питань вчинення мобінгу (цькування)”.

Документом вносяться зміни до статті 16 Закону “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, котрими пропонується встановити, що у період дії воєнного стану Державна служба з питань праці за заявою працівника або профспілки можуть здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин, вчинення мобінгу (цькування) та законності припинення трудових договорів.

У пояснювальній записці пояснили, що за 2023 рік надійшло 553 звернення щодо ознак мобінгу працівників на робочому місці. Проте, під час дії воєнного стану перевірки роботодавців через мобінг заборонялися.

Тож, прийнятий закон забезпечить можливість проведення позапланових заходів державного нагляду з питань вчинення мобінгу (цькування) під час дії правового режиму воєнного стану.

Довідка. Адміністративна відповідальність за мобінг працівника для громадян передбачений штраф від 850 до 1 700 гривень або громадські роботи від 20 до 30 годин. Тоді як підприємцям та посадовцям загрожує штраф від 1 700 до 3 400 гривень або громадські роботи від 30 до 40 годин.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.

У Словаччині скасували фестиваль, на якому повинен був виступати американський репер Ye (Каньє Вест).