«Путін підживлює своєю пропагандою перевороти в Африці», – Жозеп Боррель про вплив РФ в Африці
Джерело: блог Жозепа Борреля на сайті Дипломатичної служби Європейського Союзу.
Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що президент Росії Володимир Путін “підживлює” своєю пропагандою державні перевороти в Африці з метою отримання вигоди.
У відповідь на звинувачення у втручанні ЄС у переворот у Нігері, Жозеп Боррель заявив, що “єдине втручання, про яке ми можемо говорити сьогодні – це втручання військових для усунення демократично обраних президентів і втручання імперіалістичної Росії, яка хоче використовувати ці африканські режими як пішаків у своїй глобальній шаховій грі”.
Верховний представник ЄС нагадав, що за останні 33 роки в Африці відбулося 32 військові перевороти.
За його словами, протягом багатьох років “Путін підживлює ці державні перевороти своєю брехливою пропагандою і наживається на встановленні військових режимів за допомогою своїх приватних збройних формувань, які грабують багатства регіону”.
Крім того, Жозеп Боррель зазначив, що шлях військової диктатури загрожує безпеці та економічно-соціальному розвитку регіону.
“Грандіозні обіцянки Росії щодо економіки ніколи не справджуються, а факти говорять самі за себе, коли мовиться про безпеку: в Малі з приходом ПВК “Вагнер” почастішали терористичні атаки та побори з населення“, – підкреслив Боррель.
Він також додав, що настав час зупинити цей “небезпечний дрейф для народів Сахелю і сусідніх країн”.
- Війна в Україні, розв’язана Росією, заважає очільнику Кремля Володимиру Путіну зміцнювати свій вплив в Африці.
- 28 липня африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
Українські десантники разом з іншими підрозділами в Курській області Росії захопили в полон 21 військовослужбовця армії окупантів.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.