NYT назвало які вимоги РФ щодо припинення війни не підтримують США

Джерело: The New York Times

ЗМІ дізнались, які російські вимоги щодо припинення війни в Україні не приймуть Сполучені Штати.

Цього тижня стало відомо, що США запропонували Україні свій мирний план, який передбачав низку поступок для РФ. Це не сподобалось Україні та Європі, які запропонували власний мирний план та передали його США під час зустрічі у Лондоні.

За планом США, Україна не повинна стати членом НАТО. Це також одна з вимог Росії.

Але за даними джерел, на перемовинах у Парижі та Лондоні американські посадовці зауважили, що це – виключно позиція Трампа і що майбутня влада США може мати іншу позицію щодо членства України в Альянсі.

Також Білий дім стоїть на боці України щодо питання чисельності української армії, хоча Кремль вимагає обмежену кількість військових в Україні. Адміністрація Трампа запевнила, що не підтримає цю вимогу РФ.

Щодо пропозиції США визнати Крим офіційно російським, то, зазначається, що американці не один раз давали зрозуміти, що не вимагатимуть від України та Європи також визнавати півострів частиною Росії.

Щодо решти територіальних вимог Кремля, то адміністрація Трампа не підтримує їх. Зокрема Білий дім проти того, аби Україна вивела війська з чотирьох областей – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської – як того прагне Росія.

Одне з джерел видання, яке було на перемовинах, заявило, що Штати вважають ці вимоги “необґрунтованими та такими, які не можна виконати, і США їх не підтримають”.

Європейський суд з прав людини виніс два рішення проти Росії щодо порушень прав людини під час війни проти України, а також збиття рейсу MH17 в липні 2014 року.

В середу, 9 липня, стало відомо про смерть українського композитора, автора низки відомих пісень, Героя України та лауреата Шевченківської премії Ігоря Поклада. Йому було 83 роки.

За українськими оцінками, починаючи з 2014 року Росія вивезла щонайменше 20 000 дітей з України. Повернути вдалось лише 1400 з них.

Служба безпеки України затримала у Києві двох громадян Китайської Народної Республіки, які намагалися нелегально вивезти до Китаю секретну документацію про український ракетний комплекс “Нептун”.

Олександр Цивінський, який виграв конкурс на посаду очільника Бюро економічної безпеки (БЕБ) зреагував на рішення Кабміну відхилити його кандидатуру.