Уряд виплачуватиме виробникам бавовнику по 10 тисяч за гектар — Шмигаль 

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.

Уряд започатковує програму підтримки агровиробників, які вирощують бавовник. Виплата складатиме 10 тисяч грн на один гектар, — зазначив Шмигаль.

Мова про три регіони: Миколаївську, Одеську та Херсонську області. Глава уряду зауважив, що це буде стимулом для розвитку легкої промисловості, а також посилить обороноздатність держави.

Окрім того, він додав, що Кабмін удосконалює механізм компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель. За його словами, нині уточнюють низку технічних моментів, які прискорять процедуру оформлення компенсацій.

Під час четвертої посівної кампанії воєнного часу вже засіяно 2 млн гектарів ярих зернових та зернобобових культур.

Це становить 35% від очікуваних площ. Цього року понад 2,6 тисячі агропідприємств отримали пільгові кредити “5-7-9” на 15,4 млрд грн, а загалом аграрії залучили 34,6 млрд грн кредитного ресурсу за різними програмами.

Бавовна – це культура, яку використовують для виробництва пороху. У воєнні часи така сировина для України надважлива. Окрім цього, з бавовни також можна виробляти тканину і олію.

Зауважимо, в України є стратегічна потреба вирощувати бавовну як сировину для імпортозаміщення, а також для переробки і забезпечення внутрішніх потреб. Для цього пропонується створити і розвивати бавовняний кластер в Одеській області, інформувало Міністерство аграрної політики у квітні.

Додамо, раніше представники збройових компаній Європи зазначили, що проблема полягає у всесвітньому дефіциті пороху та вибухових речовин. Другою є проблема у нестачі коштів для фінансування промисловості. Причиною для цього є те, що влада західних країн неохоче підписує з індустрією довгострокові контракти.

У внутрішньому документі Rheinmetall від січня 2024 року зазначено, що річна потужність виробництва боєприпасів у Західній Європі становить близько 550 000 снарядів 155-мм калібру. Компанія Rheinmetall на початку 2024 року казала, що сама може виготовити 350 000 снарядів. Натомість решта провідних гравців на ринку ЄС може виготовити ще 200 000 снарядів.

В Європі також не вистачає вкрай необхідних для створення боєприпасів порохів та тротилу.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.