Експосадовців «Укрзалізниці» ув’язнили за розкрадання пального на понад 98 млн
Джерело: ЦПК
30 квітня Вищий антикорупційний суд визнав винуватими експосадовців філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, засудивши їх на строк від восьми років ув’язнення.
Справа стосування заволодінням 98 млн грн “Укрзалізниці” при укладанні фіктивних договорів закупівлі пального.
Відтак, ВАКС засудив:
- Руслана Гусака, колишнього начальника філії — до дев’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна;
- Олексія Шевченка, колишнього головного інженера філії — до дев’яти років позбавлення волі з повною конфіскацією майна;
- Валерія Вовка, колишнього першого заступника керівника Одеського відділення філії ЦТС “Ліски” — до восьми років ув’язнення з повною конфіскацією майна;
- Інну Дишлюк, колишню головну інженерку відділення — до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Усім звинуваченим заборонили перебувати на керівних посадах протягом трьох років.
Вирок ухвалили судді ВАКС: Ігор Строгий, Віктор Маслов та Катерина Сікора.
Гусака і Шевченка взяли під варту в залі суду, а Вовка та Дишлюк відправили під домашній арешт з обовʼязком носити електронний браслет до набрання вироком законної сили.
Додамо, раніше в Україну екстрадували одну з учасниць організованої групи, яка обвинувачується у привласненні грошей АТ “Укрзалізниця” під час закупівлі трансформаторів у 2022-2024 роках.
Довідка. Посадовців УЗ викрили на зловживанні службовим становищем та заволодінні коштами підприємства в сумі 98,2 млн грн шляхом документального оформлення безтоварних операцій із придбання мазуту флотського та дизельного пального в ТОВ Скела Терциум.
Проте, фактично вказані матеріали не поставлялись — ані на пороми, для потреб яких укладались договори постачання пального, ані до орендованих резервуарів.
- 5 грудня колишня пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну.
- Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим в Києві повідомив, що Литва готова надати Україні радників, які допоможуть у впровадженні реформ і боротьбі з корупцією.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.