До армії РФ щомісяця записується до 40 тисяч осіб – розвідка НАТО
Джерело: The Wall Street Journal
Оскільки президент США Дональд Трамп та багато інших світових лідерів стурбовані війною РФ проти України, деякі європейці дедалі більше непокояться тим, що російська армія робить набагато на інших ділянках свого кордону з Європою.
Бонуси за контракт з міноборони РФ та посилена військова пропаганда дозволили російській владі збільшити темпи вербування солдатів для війни, пояснюють європейські посадовці.
Згідно з оцінками США, нині російська армія набирає щомісяця близько 30 тисяч солдатів — на 5 тисяч більше, ніж минулого літа. За європейськими даними, темпи набору можуть сягати 40 тисяч осіб на місяць. І це дозволяє Кремлю не лише поповнювати втрати армії у війні проти України, а й формувати нові з’єднання, розміщені на території Росії, вважають у розвідці однієї з країн Європи.
Оплата разових бонусів за підписання контракту з міноборони РФ коштує російському бюджету приблизно 2 млрд рублів на день, підрахував науковий співробітник німецького Інституту проблем міжнародної безпеки Яніс Клюге.
Із загальної суми, за розрахунками Клюге, приблизно три чверті (1,5 млрд рублів) оплачує влада регіонів, які витрачають майже 3% своїх бюджетів, щоб виконати план щодо нових контрактників. Залишок — 0,5 млрд рублів — фінансує федеральна скарбниця.
Ц Росії витрати на “машину вербування” проти квітня 2024 року злетіли майже у п’ять разів, і, якщо нинішні темпи збережуться, до кінця року коштуватимуть російській скарбниці 730 млрд рублів. Це половина річного бюджету всієї системи вищої освіти у країні (1,5 трлн рублів на рік) і вдвічі більше за річні витрати на охорону здоров’я, які становлять 369 млрд рублів у нинішньому році.
Минулого року міноборони РФ вдалося завербувати для війни з Україною 440 тисяч осіб, або приблизно 1,2 тисячі на день. З тих виплат за підписання контракту додатково зросли і в деяких регіонах сягають $20 тисяч. А це більше, ніж багато росіян заробляють за рік, зазначає Ійка Корхонен, директор Інституту економік, що розвиваються при Банку Фінляндії.
З нинішнім рівнем втрат Кремль зможе підтримувати чисельність армії ще 12-16 місяців, вважає Джордж Баррос, головний експерт із Росії американського Інституту вивчення війни (ISW).
Тим часом, західні посадовці вказують на низку таємних операцій, що РФ здійснила в Європі минулими роками, як на докази прагнення Кремля дестабілізувати Захід і помститися за підтримку України.
Згідно з даними одного з європейських розвідників, Росія спробує перевірити згуртованість НАТО, здійснивши напад на одну з невеликих країн Альянсу.
Можливості Росії протистояти НАТО переважно залежать від того, як швидко Москві вдасться відновити свою армію після війни проти України. Ця війна суттєво виснажила кадровий склад російської армії, та разом з тим, надала їй досвід у використанні високоточного озброєння.
Раніше стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.
Також президент Франції Емманюель Макрон повідомив про спільне усвідомлення європейськими країнами необхідності бути готовими до можливого нападу Росії у найближчі роки.
Читайте також: НАТО переміщує ракети ближче до кордонів Росії – Newsweek
Зауважимо, у НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
Своєю чергою, голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
Глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що РФ може атакувати територію НАТО вже за кілька років. Також глава оборонного відомства попередив про гібридну загрозу від Росії. Також міністр заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.
А згодом Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав готуватися до війни, через що зокрема значно збільшити витрати на оборону та наростити виробництво озброєнь.
- Влада Польщі планує підготувати все населення країни до можливого збройного конфлікту з Росією, заявив начальник Генерального штабу Війська Польського Веслав Кукула в інтерв’ю Politico.
- Комісія ЄС заявила, що громадяни Європейського Союзу повинні запастися достатньою кількістю продовольства та інших необхідних речей на термін не менше ніж 72 години у разі кризи.
- НАТО, незадовго до інавгурації Дональда Трампа, взяло у США контроль над ППО Польщі. Це викликає питання про підхід нової адміністрації щодо альянсу та України.
- В Естонії побоюються, що Кремль може спробувати захопити східні регіони країни, прикриваючись “захистом російської діаспори”, щоб спровокувати глобальний конфлікт із НАТО.
- Країни НАТО висловили “глибоко стурбованість” нещодавніми російськими атаками, що торкнулися Чехії, Естонії, Німеччини, Латвії, Литви, Польщі та Великої Британії.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.