Російські мільярдери збагатилися на $15 млрд після початку переговорів із Трампом

Джерело: Bloomberg Billionaires Index

Перші місяці 2025 року, що ознаменувалися переговорами США та РФ щодо України, стали успішним для найзаможніших російських мільярдерів. Їхній сукупний статок за цей час збільшився майже на $15 млрд, досягнувши $305 млрд.

Найбільше на початку року заробив власник структур у галузях металургії, гірничого видобутку, телекомунікацій та технологій, засновник холдингу USM (“Металоінвест”, Удоканська мідь, “Мегафон”) Алішер Усманов. Його статки зросли на $3,6 млрд, становивши $16,9 млрд. З таким обсягом активів він займає 129-й рядок у рейтингу найзаможніших осіб планети.

Статки співзасновника “Єврохіму” Андрія Мельниченка виросли за цей час до $22,7 млрд (+$2,5 млрд), він став 88-м у рейтингу. Третє місце із приросту розміру активів серед росіян посів сенатор від Дагестану Сулейман Керімов. Він за перші місяці 2025 року розбагатів на $2,45 млрд, розташувавшись на 311 позиції рейтингу. Володимир Потанін, найбільший акціонер “Норнікеля” та президент холдингу “Інтеррос”, який має найбільший статок серед російських мільярдерів, згідно з BBI, наростив статки на $2,2 млрд, посівши 57 місце рейтингу.

Серед мільярдерів із Росії є й ті, чий стан знизився. Усього таких четверо. Найбільший “невдаха” за перші місяці року — голова ради директорів сталеварної компанії НЛМК Володимир Лісін, що втратив $2,3 млрд (загалом йому належить $23,5 млрд). Слідом розташовані один із ключових акціонерів “Новатека” та “Сібура”, наближений до Володимира Путіна російський олігарх Геннадій Тимченко, який став біднішим на $1,57 млрд ($9,4 млрд); співзасновник “Альфа-Груп” Михайло Фрідман, який втратив $1,45 млрд ($13,3 млрд), і голови правління “Новатека” Леонід Міхельсон, чий статок зменшився на $1,3 млрд ($21 млрд).

Загалом у рейтингу BBI — 22 російські мільярдери, зокрема й засновник месенджера Telegram Павло Дуров. Його статки оцінюються в $12,6 млрд (зростання з початку року становило $1,6 млрд).

  • Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
  • Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
  • В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
  • Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.