Російські мільярдери збагатилися на $15 млрд після початку переговорів із Трампом
Джерело: Bloomberg Billionaires Index
Перші місяці 2025 року, що ознаменувалися переговорами США та РФ щодо України, стали успішним для найзаможніших російських мільярдерів. Їхній сукупний статок за цей час збільшився майже на $15 млрд, досягнувши $305 млрд.
Найбільше на початку року заробив власник структур у галузях металургії, гірничого видобутку, телекомунікацій та технологій, засновник холдингу USM (“Металоінвест”, Удоканська мідь, “Мегафон”) Алішер Усманов. Його статки зросли на $3,6 млрд, становивши $16,9 млрд. З таким обсягом активів він займає 129-й рядок у рейтингу найзаможніших осіб планети.
Статки співзасновника “Єврохіму” Андрія Мельниченка виросли за цей час до $22,7 млрд (+$2,5 млрд), він став 88-м у рейтингу. Третє місце із приросту розміру активів серед росіян посів сенатор від Дагестану Сулейман Керімов. Він за перші місяці 2025 року розбагатів на $2,45 млрд, розташувавшись на 311 позиції рейтингу. Володимир Потанін, найбільший акціонер “Норнікеля” та президент холдингу “Інтеррос”, який має найбільший статок серед російських мільярдерів, згідно з BBI, наростив статки на $2,2 млрд, посівши 57 місце рейтингу.
Серед мільярдерів із Росії є й ті, чий стан знизився. Усього таких четверо. Найбільший “невдаха” за перші місяці року — голова ради директорів сталеварної компанії НЛМК Володимир Лісін, що втратив $2,3 млрд (загалом йому належить $23,5 млрд). Слідом розташовані один із ключових акціонерів “Новатека” та “Сібура”, наближений до Володимира Путіна російський олігарх Геннадій Тимченко, який став біднішим на $1,57 млрд ($9,4 млрд); співзасновник “Альфа-Груп” Михайло Фрідман, який втратив $1,45 млрд ($13,3 млрд), і голови правління “Новатека” Леонід Міхельсон, чий статок зменшився на $1,3 млрд ($21 млрд).
Загалом у рейтингу BBI — 22 російські мільярдери, зокрема й засновник месенджера Telegram Павло Дуров. Його статки оцінюються в $12,6 млрд (зростання з початку року становило $1,6 млрд).
- Україна звернулась до президента США Дональда Трампа та його адміністрації з проханням дати дозвіл на використання заморожених активів РФ на 300 млрд доларів для купівлі американської зброї.
- Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
- В Анталії під час спроби втечі за кордон на яхті під українським прапором затримали двох громадян Росії – один з яких перебував у розшуку за “червоною карткою” Інтерполу за звинуваченням у хабарництві.
- Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Пізно ввечері 1 травня російські війська завдали щонайменше десять ударів по Запоріжжю. Внаслідок ворожого обстрілу загинув чоловік. Також начальник Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив про людей під завалами.
Міністр енергетики Герман Галущенко 1 травня повідомив про збільшення максимальної потужності експорту електроенергії з України та Молдови до країн ЄС до 650 МВт.