Україна пройшла скринінг ЄС за розділом «Освіта та культура»

Джерело: Ольга Стефанішина/X

1 травня міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що завершили двосторонній скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 26 “Освіта та культура”.

Стефанішина запевнила, що Україна дотримується цінностей та принципів ЄС. Вона додала, що багато секторальних цілей вже відображені у наших стратегічних документах та планах.

Висловили наше бажання глибшої співпраці шляхом приєднання до європейських ініціатив та програм, — заявила міністерка.

Зауважимо, днями Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.

Додамо, на саміті ЄС 20 березня лідери 26 країн провели зустріч із президентом Володимиром Зеленським та підтвердили свою непохитну підтримку України у її боротьбі проти російської агресії. Учасники саміту ухвалили документ EUCO 11/25, у якому підтверджується курс Євросоюзу на зміцнення обороноздатності України.

Довідка. Скринінг відбувається за 33 переговорними розділами. Вони згруповані за шістьма кластерами, або тематичними блоками. Переговори стосовно кожного розділу розпочинаються лише після того, як країна-кандидат продемонструє готовність до адаптації своїх законів та практик до стандартів ЄС. Етап називається “відкриття розділу”.

  • Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами заявив, що однією з країн, яка блокує рішення щодо членства України в ЄС, є Угорщина.
  • За повідомленням ЗМІ великі держави Європи схиляються до ідеї конфіскувати понад 200 млрд російських заморожених активів, у випадку, якщо РФ порушить майбутню мирну угоду.
  • Для Варшави та польського головування в ЄС відкриття переговорів про вступ України до Євросоюзу є “дуже важливим”. Багато країн чинять тиск на Будапешт, закликаючи його не використовувати двосторонні суперечності з Києвом для блокування євроінтеграційного процесу України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.