Колишня банкірка Goldman боролась із санкціями США проти Росії й перемогла, – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Олена Тітова обіймала найвищі посади в Москві в Goldman Sachs, Morgan Stanley та UBS протягом майже трьох десятиліть роботи інвестиційним банкіром, а потім залишилася на російському ринку, навіть коли великі американські та європейські банки скорочували обсяги.

Через вісім днів після того, як Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну, вона звільнилася з посади державного кредитора, де була членом правління. 

Проте, це не завадило США накласти на неї санкції. Її внесли до списку США “Особливо призначених громадян” – список людей, які підлягають найсуворішому остракізму з боку фінансової системи.

Її “пов’язали” з російським банком “Відкриття”, який США внесли в чорний список відразу після вторгнення. Іноземні банки перекрили доступ до її рахунків, і вона мала проблеми з оплатою проживання.

“Це назавжди змінило моє життя як для того, хто працював у міжнародних банках і мав довіру в системі”, – сказала вона.

Кім Донован, директорка Ініціативи економічного державного управління в Атлантичній раді у Вашингтоні, зазначила:

“Зважаючи на те, скільки санкцій було накладено на Росію та російських фізичних та юридичних осіб у відповідь на їхнє вторгнення в Україну, я думаю, що в найближчі роки ми точно побачимо набагато більше людей, які намагатимуться вийти із цих списків”.

Сотні багатих і впливових росіян потрапили під санкції США та їхніх союзників після вторгнення, котрі заморозили їхнє майно, яхти та інші активи. Багато хто подав судові скарги, стверджуючи, що їхній вплив на Путіна та війну – сильно перебільшений. Декільком це вдалося. У липні Велика Британія зняла санкції з колишнього мільярдера Олега Тинькова, єдиного великого російського магната, який публічно засудив вторгнення.

Міністерство фінансів оновлює свій список санкцій на вебсайті, попереджаючи про ризики ведення бізнесу з тими, хто в ньому є. Сторінка для людей, які просять їх видалити, містить адресу електронної пошти для апеляцій.

Адвокати Тітової подали її клопотання 10 травня 2022 року, включаючи докази того, що вона залишила раду більш ніж за місяць до того, як США запровадили санкції.

Тітова, яка має громадянство Росії та Великобританії, заявила, що санкції зробили її фактично радіоактивною для будь-якого потенційного роботодавця, який також не був під санкціями, згідно з її позовом. Вона була “фактично виключена зі світової економіки”, – йдеться в повідомленні.

Після чергового запиту інформації від Держдепу Тітова та її адвокати подали позов. Через місяць її виключили зі списку.

Утім, банк, яким вона користується у Великій Британії, досі відмовляє їй у дзвінках. 

“Вони не тільки відключили мене, вони відрізали мене від будь-якого зв’язку”, – сказала вона.

Ввечері 26 грудня російські війська завдали ракетного удару по Запоріжжю, поціливши по промисловій інфраструктурі міста, повідомив голова ОВА Івн Федоров.

Видобуток російського “Газпрому” у 2024 році збільшиться на 61 мільярд кубометрів, до близько 416 мільярдів кубометрів газу, заявив глава компанії РФ Олексій Міллер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 26 грудня. З початку доби відбулося 164 бойових зіткнення.

ГУР МО та Центр протидії дезінформації РНБО запускають новий розділ “Рупори кремля” порталу War & Sanctions з переліком російських пропагандистів та медіаменеджерів.

Народний депутат Олександр Куницький, котрий нині вже три місяці перебуває за межами України, оформив відрядження до США у період з 21 по 28 вересня 2024 року. За мету поїздки вказали “поглиблення українсько-американської міжпарламентської співпраці”. Однак, з того часу до України нардеп від фракції “Слуга народу” так і не повернувся, з’ясували журналісти.