ЗМІ підрахували по яких регіонах України найбільше прилітає ракет і «Шахедів»

Джерело: texty.org.ua

Російські війська з початку повномасштабного вторгення цілеспрямовано тероризують український тил: атаки ворожих дронів і ракет охоплюють не лише прифронтові області, але й глибокі тилові регіони. Під ударами — мирні міста, критична інфраструктура та цивільне населення.

Якби всі “Шахеди”, які запускають по тилових містах, летіли на наш напрямок, стримувати кацапа було б набагато складніше, — розповів один з українських військових.

Росія традиційно обрала стратегію залякування цивільних, аби зламати волю до спротиву через страх, втрати й втому. Ціллю обстрілів стають не лише військові об’єкти, а й усе, що забезпечує життя цивільних — енергетика, транспорт, медицина, освіта. Прилітає навіть у стайні.

Щодня в Україні є загиблі серед мирного населення за сотні кілометрів від лінії фронту.

Переважно росіяни б’ють по регіонах, що межують із фронтом. Так, Донецька, Харківська, Сумська, Запорізька області перебувають під постійним вогнем. Чернігівщина також регулярно зазнає атак, хоч і не є прифронтовою.

Водночас удари далеко не обмежуються цими регіонами. Росіяни системно атакують Київ, а також Одеську й Миколаївську області — попри віддаленість від бойових дій. Дрони та ракети досягають Хмельниччини, де є військові аеродроми, та Львівщини.

На пропагандистських платформах Росія пояснює обстріли нібито знищенням військових об’єктів. Стверджують, що у школах, лікарнях і звичайних будинках були штаби ЗСУ. Але масштаби жертв серед цивільних підтверджують, що приціл спрямований саме на мирне населення.

Серед причин такої тактики — досвід Росії в Сирії. Там російська авіація цілеспрямовано бомбила густонаселені райони, шпиталі та інші цивільні цілі, змушуючи людей тікати з підконтрольних опозиції територій.

У перші місяці повномасштабного вторгнення росіяни намагалися діяти так само — з використанням авіації. Проте українська ППО й авіація зупинили цей сценарій. Замість авіанальотів Росія розгорнула масове використання дронів-камікадзе, зокрема “Шахедів”.

Кількість атак зросла після того, як РФ наростила виробництво цих дронів. Об’єкти для ударів — не лише великі промислові вузли, а й менші цілі, зокрема в регіонах, які раніше не були під системним обстрілом.

Приклад — Полтавщина. Хоча фронт у перший рік був ближче, область тоді зазнавала менше ударів, ніж зараз. Те саме — в інших тилових регіонах, які сьогодні потерпають від дронових атак і ракетних обстрілів.

Найбільше цивільних жертв спричиняють ракетні атаки. Серед найуразливіших регіонів — Чернігівська, Полтавська, Дніпропетровська, Харківська та Одеська області. У багатьох із них бойові дії не ведуться, однак ракети регулярно досягають їхніх територій.

Крім того, вздовж лінії фронту російська артилерія продовжує завдавати щоденних ударів.

Ще одна загроза — міни. Вони залишаються не лише на лінії фронту, а й на звільнених територіях. Це — невидима загроза, яка щодня ставить під ризик життя цивільних.

Окрім того, Росія не полишає наміру організовувати теракти в українському тилу, використовуючи саморобні вибухові пристрої.

В місті Херсон зафільмували, як двоє чоловіків сиділи й відпочивали на даху балкона в пошкодженому будинку.

За даними ЗМІ, 9 травня Україна, Рада Європи та низка глав МЗС країн світу підпишуть документи про створення спецтрибуналу щодо агресії Росії проти Української держави.

Витрати на відновлення захисного саркофага над Чорнобильською АЕС, який у лютому зазнав пошкоджень через атаку російського БпЛА, можуть сягнути не менше 25 000 000 євро. Імовірно, кошти надаватимуть західні союзники України.

Нове спільне дослідження виявило ключовий механізм захисту, який клітини використовують для збереження мітохондріальної ДНК (мтДНК) від пошкоджень.

Унаслідок атаки російських БпЛА по Києву під ранок 7 травня загинуло двоє волонтерів з однієї сім’ї та п’ятеро їхніх котів.