Вказівку припинити військову допомогу Україні в березні давав не Трамп, а Гегсет — Reuters
Джерело: Reuters
4 березня 2025 року США тимчасово зупинили постачання військової допомоги Україні, а вже за тиждень відновили його. Як з’ясували журналісти, вказівку про замороження постачань дав не президент США Дональд Трамп, а міністр оборони США Піт Гегсет.
За даними джерел Reuters в Білому домі, усний наказ надійшов з офісу Гегсета.
30 січня Трамп провів нараду в Овальному кабінеті щодо України, в якій брав участь Гегсет та інші високопосадовці з питань національної безпеки. За словами двох джерел, під час зустрічі обговорювалася ідея припинити допомогу Україні, але президент не давав жодних вказівок.
Також джерела повідомили, що Трамп не знав про наказ Гегсета, як і інші високопосадовці з національної безпеки.
На прохання прокоментувати цей звіт, Білий дім повідомив Reuters, що Гегсет виконав директиву Трампа призупинити допомогу Україні. У Білому домі не пояснили, чому інші високопосадовці з національної безпеки не знали про цей наказ, або чому його так швидко скасували.
Наказ про припинення військової допомоги офіційно набув чинності через місяць, 4 березня, коли Білий дім оголосив про це.
Три джерела журналістів сказали, що Гегсет неправильно інтерпретував обговорення з Трампом політики щодо України та постачання допомоги.
Чотири інші особи сказали, що невелика група співробітників Пентагону, багато з яких ніколи не працювали в уряді і які роками виступали проти американської допомоги Україні, порадили Гегсету розглянути можливість призупинення допомоги.
Двоє людей, знайомих з цим питанням, заперечили реальне припинення допомоги. Один з них описав це як логістичну паузу.
“(Вони) просто хотіли розібратися в тому, що відбувається, а люди, в результаті, неправильно це витлумачили це як “ви повинні все зупинити”, – сказав один із них.
Невідомо, чи Трамп згодом допитав Гегсета або виніс йому догану. Одне з джерел повідомило, що тодішній радник з національної безпеки Майк Волц врешті-решт втрутився, щоб скасувати зупинку постачань.
- Президент США Дональд Трамп вважає, що падіння цін на нафту збільшує шанси того, що Росія погодиться на мирну угоду з Україною.
- 5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
- Президент США Дональд Трамп не виключає, що попри нинішні переговори щодо мирної угоди між Україною та Росією досягнути її, можливо, не вдасться.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.