У Львові чоловік і жінка принизили ветерана у банку через обслуговування поза чергою

Джерело: Роман Яворський/Facebook, Zaxid.net

Ветеран російсько-української війни Роман Яворський розповів, що у відділенні банку у Львові в нього виник конфлікт з жінкою, а згодом і з її чоловіком через те, що військовослужбовця обслуговували поза чергою.

За словами ветерана, він прийшов до відділення банку, щоб оформити картку для виплат з інвалідності. В залі була черга, тому він звернувся до працівниці банку щодо послуг поза чергою, як це передбачено законом. Чоловіка провели до однієї з менеджерок.

Після цього одна з жінок із черги стала обурюватися, чому його пропустили без черги. Яворський пояснив їй, що є учасником бойових дій і прийшов оформити картку з інвалідності. Далі, як пише військовий, жінка почала його принижувати й сказала, що він бреше, бо “який ти ветеран, у тебе руки й ноги цілі”.

“Працівниця банку також сказала, що все законно… А вона в обличчя мені: “ти не ветеран, у тебе руки-ноги цілі, то який ти ветеран”. А далі — гірше. Словесний потік образ, наче відро помиїв: і мене, і мою матір згадала, що дурепа такого сина виховала, сказала, що моє місце на Кульпарківській (вулиця, на якій розташована психіатрична лікарня – ред.), і навіть те, що “мало вас там москалі били”, — написав Яворський.

Згодом жінка пішла з відділення, але повернулася із чоловіком. Військовослужбовець зафільмував частину конфлікту на відео, на якому видно, що пара продовжувала на нього кричати. Жінка також заявила, що її син теж служить, а Яворського назвала брехуном і плюнула на ветерана. Зрештою пару вивели з відділення банку.

“У голові лунали її слова, що її син теж служить. Але як мати, котрої син служить, може побажати іншому військовому, щоб його москалі вбили. І заради чого? Заради місця в черзі. У голові не вкладається!” — каже Роман Яворський.

Роман Яворський розповів, що на фронт пішов добровольцем, воював три роки. У нього оклюзія (закупорювання) правої внутрішньої сонної артерії, через що чоловік отримав інвалідність.

Згодом стало відомо, що фігуранти відео — Василь та Ольга Пилипишини. Обоє працювали у Львівській політехніці — чоловік був виконробом відділу головного механіка, а жінка на сезонній роботі гардеробницею господарського відділу (з 16 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року). Університет звільнив Василя Пилипишина і перепросив у військовослужбовця Романа Яворського за поведінку своїх уже колишніх співробітників.

Пилипишин звернувся до журналістів — сказав, що конфлікт був спровокований і порекомендував переглянути повне відео з камер спостереження у приміщенні банку. Зі слів чоловіка, ветеран облаяв його дружину, що і спричинило таку реакцію.

Пилипишин планує позиватися з Яворським для захисту честі та гідності. У Львівській політехніці чоловік працював з 2006 року, до пенсії йому пів року.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.