У Львові чоловік і жінка принизили ветерана у банку через обслуговування поза чергою
Джерело: Роман Яворський/Facebook, Zaxid.net
Ветеран російсько-української війни Роман Яворський розповів, що у відділенні банку у Львові в нього виник конфлікт з жінкою, а згодом і з її чоловіком через те, що військовослужбовця обслуговували поза чергою.
За словами ветерана, він прийшов до відділення банку, щоб оформити картку для виплат з інвалідності. В залі була черга, тому він звернувся до працівниці банку щодо послуг поза чергою, як це передбачено законом. Чоловіка провели до однієї з менеджерок.
Після цього одна з жінок із черги стала обурюватися, чому його пропустили без черги. Яворський пояснив їй, що є учасником бойових дій і прийшов оформити картку з інвалідності. Далі, як пише військовий, жінка почала його принижувати й сказала, що він бреше, бо “який ти ветеран, у тебе руки й ноги цілі”.
“Працівниця банку також сказала, що все законно… А вона в обличчя мені: “ти не ветеран, у тебе руки-ноги цілі, то який ти ветеран”. А далі — гірше. Словесний потік образ, наче відро помиїв: і мене, і мою матір згадала, що дурепа такого сина виховала, сказала, що моє місце на Кульпарківській (вулиця, на якій розташована психіатрична лікарня – ред.), і навіть те, що “мало вас там москалі били”, — написав Яворський.
Згодом жінка пішла з відділення, але повернулася із чоловіком. Військовослужбовець зафільмував частину конфлікту на відео, на якому видно, що пара продовжувала на нього кричати. Жінка також заявила, що її син теж служить, а Яворського назвала брехуном і плюнула на ветерана. Зрештою пару вивели з відділення банку.
“У голові лунали її слова, що її син теж служить. Але як мати, котрої син служить, може побажати іншому військовому, щоб його москалі вбили. І заради чого? Заради місця в черзі. У голові не вкладається!” — каже Роман Яворський.
Роман Яворський розповів, що на фронт пішов добровольцем, воював три роки. У нього оклюзія (закупорювання) правої внутрішньої сонної артерії, через що чоловік отримав інвалідність.
Згодом стало відомо, що фігуранти відео — Василь та Ольга Пилипишини. Обоє працювали у Львівській політехніці — чоловік був виконробом відділу головного механіка, а жінка на сезонній роботі гардеробницею господарського відділу (з 16 жовтня 2024 року до 30 квітня 2025 року). Університет звільнив Василя Пилипишина і перепросив у військовослужбовця Романа Яворського за поведінку своїх уже колишніх співробітників.
Пилипишин звернувся до журналістів — сказав, що конфлікт був спровокований і порекомендував переглянути повне відео з камер спостереження у приміщенні банку. Зі слів чоловіка, ветеран облаяв його дружину, що і спричинило таку реакцію.
Пилипишин планує позиватися з Яворським для захисту честі та гідності. У Львівській політехніці чоловік працював з 2006 року, до пенсії йому пів року.
- Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію щодо прохання заспівати українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани нагадали Алхім усі її зневажливі висловлювання щодо культури та мови під час повномасштабної війни.
- Перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, яка нібито відмовилась сидіти поряд з ветераном російсько-української війни, написала заяву на звільнення.
Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.
Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.
Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.
6 травня український продюсер Ігор Кондратюк повідомив про закриття справи щодо авторських прав. Він передав виконавцю Віталію Козловському право на пісні.
Американський актор Чарлі Скейліс, відомий ролями у серіалах “Дроти”, “Закон і порядок”, “Клан Сопрано”, помер після боротьби з хворобою Альцгеймера у 84-річному віці.