На Рівненщині археологи розкопали поховання монахинь ХVІІІ століття
Джерело: Рівненська обласна державна адміністрація
На Рівненщині вдалося розкопати поховання монахинь ХVІІІ століття – археологи працюють на околиці старого Дубна.
“Археологи працюють на околиці старого Дубна, на місці колишнього Свято-Вознесенського монастиря. Знайдена конструкція поховальної пам’ятки-склепу – дуже рідкісна для нашої місцевості. Це вже п’ята експедиція наших науковців”, – йдеться у повідомленні.
За словами одного з керівників експедиції, голови МГНО (Міжрегіональна громадська наукова організація) “Дубенський археологічний осередок” Андрія Бардецького, знайдені артефакти вже претендують на археологічну сенсацію.
Водночас він пояснив, що місце для розкопки обирали не наосліп. Попередні сезони наукових досліджень цієї території давали орієнтири про знаходження саме у цьому місці некрополя колишнього монастиря. І археологи не прогадали. На місці поховання також знайдено намистини, шпильки до жіночого одягу, прикраси, монети та церковне начиння.
Поки що археологи припускають, що склеп змуровано наприкінці ХVІІІ – на початку ХІХ століття. Експедиція триває.
Як зазначається, на цьому місці, за історичною довідкою, у 1592 році князь Василь Острозький заснував православний жіночий монастир. Він у ХVІІ столітті перейшов у Василіанський унійний орден та існував як греко-католицький монастир до 1832 року.
- Археологи знайшли неподалік Ватикану будову, яка може бути театром імператора Нерона. Пд час проведення розкопок у дворі прикрашеного фресками Палаццо делла Ровере дослідники виявили конструкції та прикраси, які можуть бути залишками театру.
- У Тернопільській області, неподалік міста Чортків, місцевий мешканець знайшов бронзові браслети та сокиру із міді, яким приблизно чотири тисячі років.
- На території Меджибізької фортеці на Хмельниччині знайшли кераміку часів Русі. Останніми зі знахідок є мушкетні кулі та ґудзики XVII століття.
Київський зоопарк поповнився новим мешканцем — риссю Степаном, якого передали волонтери. Тварина зараз проходить адаптацію в умовах, максимально наближених до природних.
Джерело: Huffington Post Greece, Thriassio, Embassy of Ukraine to the Hellenic Republic У місті Мандра,…
Міністерство внутрішніх справ України та Національний музей Голодомору-геноциду розробили електронну мапу з майже 2050 справами про канібалізм під час Голодомору у 1932-1933 роках.
Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість партнерства з країнами світу під час Саміту “Зерно з…
Митрополит Київський та всієї України Епіфаній у своєму дописі пригадав усі жахи голоду та наголосив,…