У 2026 році Литва виділить на оборону 5,25% свого ВВП
Джерело: LRT
Прем’єр-міністр Литви Гінтаутас Палуцкас заявив, що у 2026 році країна планує виділяти на оборону 5,25% від ВВП.
Оборона держави зі східного флангу НАТО фінансуватиметься з державного бюджету шляхом використання податків і запозичених коштів.
Цьогоріч на оборону виділяється 3,93% від ВВП. Однак у зв’язку зі зміною геополітичної ситуації Литва повинна терміново створити сухопутну дивізію, підготуватися до розміщення німецької бригади на своїй території та реалізувати інші заходи для зміцнення безпеки.
“Рада національної оборони прийняла рішення, що, починаючи з наступного року і до 2030 року, фінансові потреби становитимуть від 5,25% до 5,5% від валового внутрішнього продукту цього року. У бюджеті на 2026 рік це буде 5,25%”, – сказав прем’єр-міністр.
- Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
- До 2032 року Австрія підвищить оборонні витрати до 2% ВВП і таким чином зробить свій внесок у європейську безпеку.
- Уряд Естонії 18 березня представив план збільшення оборонних інвестицій країни. Згідно з новими пропозиціями, з наступного року оборонні витрати Естонії становитимуть не менше 5% від ВВП країни.
Засновник, вокаліст і барабанщик американського рок-гурту “3 Doors Down” Бред Арнольд опублікував відео, в якому розповів, що в нього діагностували рак нирки четвертої стадії.
У Сумах правоохоронці затримали матір, яка намагалась продати власну новонароджену дитину за 30 тисяч доларів.
Джерело: Нацполіція Поліція Київської області повідомила деталі затримання чоловіка, якого підозрюють у розстрілі військового та…
Протистояння в повітрі між пакистанськими та індійськими винищувачами, під час якого було збито п’ять індійських літаків, стало одним із “найбільших і найдовших у новітній історії авіації”.
Щонайменше тисячу осіб, серед яких зокрема понад 200 жінок, публічно побили батогами в Афганістані відтоді, як у 2021 році до влади повернувся Талібан. Багатьох з них змушували зізнаватися у так званих “моральних злочинах” — без адвокатів, доказів і права на захист.