Анджей Дуда про парад у Москві: Російський імперіалізм відродився на наших очах
Джерело: Анджей Дуда/Facebook
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
“Це не Москва врятувала свободу світу! Коли Гітлер напав на Радянську Росію в 1941 році, розірвавши союз зі Сталіним, лише завдяки допомозі Сполучених Штатів та західних союзників Росії вдалося вижити та мобілізувати свої сили. Серед іншого, завдяки підтримці, що надавалася з величезними зусиллями в рамках відомих конвоїв до Мурманська. А потім нам вдалося перемогти нацистську Німеччину у травні 1945 року. Це зробили Сполучені Штати та Радянська Росія за допомогою західних союзників. Це була спільна перемога”, – зазначив Дуда.
Анджей Дуда додав, що Польща добре знає ціну участі Росії в перемозі, адже після 1945 року Польща “була насильно втягнута до радянської сфери впливу”.
“І ми в ній залишилися, хоча були серед переможців і ніколи не підтримували Гітлера. З нацистської окупації ми де-факто потрапили під радянську, бо саме Сталін нав’язав полякам режим і владу. Тих, хто чинив опір, вбивали або ув’язнювали і піддавали жорстоким тортурам. Залежні від Кремля комуністи правили Польщею майже 45 років”, – підкреслив президент Польщі.
Читайте також: Радянська міфологія про Другу світову війну
“Російський імперіалізм відродився на наших очах. Ми знаємо, що мир вимагає сили. Саме тому Польща виділяє на оборону аж 5% свого ВВП. Я знову закликаю всі країни НАТО збільшити ці витрати щонайменше до 3%. Безпека коштує грошей. Але її відсутність – коштує набагато більше. Ми в Польщі знаємо це дуже добре.”, – підкреслив Дуда.
- Доки більшість країн цивілізованого світу 8 травня вшановує пам’ять жертв Другої світової війни, РФ, Білорусь та низка пострадянських країн чекають 9 травня, щоб відсвяткувати День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
- Друга світова війна, яка тривала з 1 вересня 1939 року по 2 вересня 1945 зачепила низку країн. Загалом у бойових діях були задіяні понад 100 000 000 військових з більш як 60 країн світу.
Оксфордський університет на церемонії Encaenia вручив почесні докторські ступені за визначні досягнення у своїх професійних сферах вісьмом науковцям. Серед них зокрема історики Сергій Плохій і Тімоті Снайдер.
На Черкащині керівника структурного підрозділу одного з підприємств підозрюють у незаконному видобутку вторинних каолінів. Протиправна діяльність завдала державі понад 190 мільйонів гривень збитків.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Міністерство закордонних справ Ірану викликало тимчасового повіреного у справах України в Тегерані у зв’язку з висловлюваннями окремих українських посадовців щодо дій США та Ізраїлю проти Ісламської Республіки.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.