У Франції школярі матимуть можливість вивчати українську мову як другу іноземну
Джерело: Укрінформ
З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.
Про це повідомив надзвичайний та повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко.
“Упродовж останніх років посольство працювало над можливістю введення української мови як другої іноземної. Дипломати були на постійному контакті з Міністерством національної освіти, була напрацьована аргументація на користь цього рішення. І от ми отримали результат”, – сказав Омельченко.
Як зазначив Омельченко, пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної на першому етапі буде реалізований у чотирьох академічних округах Франції: в Паризькому регіоні, Приморських Альпах, Версалі та Крете. Саме в цих регіонах наразі навчається найбільша кількість українських дітей, які перебувають під тимчасовим захистом у Франції.
- Опитування, проведене КМІС, показало, що 29% українців вважають, що російську мову потрібно вивчати у школах і виділяти на це стільки ж часу, або менше, аніж на вивчення інших іноземних мов (англійської, німецької тощо).
Доісторичні неандертальці, як виявило нове дослідження, ймовірно, харчувалися не лише м’ясом великих тварин, як-от мамонтів, а й личинками мух, які з’являються в розкладеній плоті. І це могло суттєво впливати на хімічний склад їхніх кісток, який довгий час викликав здивування у вчених.
Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.
Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.
Регулярні фізичні вправи здатні покращити якість сну — це давно відомо. Але нещодавно вчені зібрали дані з 22 досліджень, щоб з’ясувати: які саме види активності найкраще борються з безсонням. Результат: найефективнішими виявилися йога, тайчі, ходьба та біг підтюпцем.
28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.