Понад 75 країн «зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни», – держсекретар США
Джерело: Reuters
У четвер, 3 серпня, високопосадовці США зазначили, що понад 75 країн “зобов’яжуться вжити заходів для припинення використання їжі як зброї війни та голодування цивільного населення як тактики ведення війни”, підтримавши складене комюніке Організації Об’єднаних Націй.
Державний секретар США Ентоні Блінкен оприлюднить комюніке у четвер, коли він буде головувати на засіданні Ради Безпеки ООН щодо голоду та відсутності продовольчої безпеки. Високопоставлений чиновник США сказав, що, як очікується, його підпишуть більше країн.
Блінкен також оголосить про нове фінансування США в розмірі близько 362 мільйонів доларів США для “подолання факторів, які викликають відсутність продовольчої безпеки, і підвищення стійкості” африканських країн і на Гаїті.
Хоча Сполучені Штати, Європейський Союз та інші звинувачують Росію у використанні продовольства як зброї війни через погіршення глобальної продовольчої кризи, проєкт комюніке конкретно не закликає країну припинити це.
“Ми не прагнемо перетворити це на протистояння Росії чи будь-якій іншій країні. Якими б огидними ми та багато країн у всьому світі не вважали дії Москви, ми визнаємо, що це виклик, який є більшим, ніж одна країна. Ми також знаємо, що наші партнери, особливо на глобальному півдні, радше будуть чути фокус на рішеннях, а не вказувати пальцями”, – сказав другий високопоставлений чиновник США.
- В четвер, 3 серпня, в Румунії повідомили, що розмитнять до 30 суден, які очікують на вхід в Румунію з українських портів на річці Дунай, протягом наступних двох днів.
- Російська нічна атака по українському порту на Дунаї призвела до зростання світових цін на зерно.
- Світові ціни на зерно можуть зрости на 15% після того, як Росія вийшла з угоди “Чорноморської зернової ініціативи”, завдяки якій Україна безпечно транспортувала зерно Чорним морем.
- Європейський Союз готовий експортувати майже всю українську сільськогосподарську продукцію “коридорами солідарності”, – заявив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.