Євросоюз готує спосіб продовжити санкції проти РФ у випадку вето Угорщини – FT
Джерело: Financial Times
Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.
Єврокомісія вже попередила країни-члени ЄС, що для більшості санкцій та 200 млрд євро заморожених активів РФ можуть ввести нову правову основу, аби обійти вето Угорщини. Про це FT повідомили одразу п’ять джерел.
Європа обіцяє підтримувати тиск на Росію, навіть на тлі дипломатичних зусиль припинити російсько-українську війну.
Але Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном неодноразово погрожувала накласти вето на продовження санкцій.
Якщо ЄС вдасться знайти інший підхід, то тоді для продовження санкцій потрібна буде згода більшості членів Євросоюзу, а не всіх 27 учасників. Контроль за рухом капіталу, який запобігатиме надходженню готівки до РФ, і торгівельні заходи, як от мита – це два варіанти, які обговорюють у Єврокомісії останніми тижнями.
Раніше обговорювались інші заходи, зокрема дозволити Бельгії – де заморожено більшість з 200 млрд євро російських коштів – заборонити репатріацію активів РФ.
“Ми всі зосереджені на плані А. Однак тривають дискусії щодо правової основи альтернативних варіантів”, – розповіло джерело.
Три джерела повідомили, що Угорщина поки не висувала претензій щодо нового, вже 17 пакета санкцій проти РФ, який обговорювали 12 травня.
Очікується, що його ухвалять 14 травня, а офіційно він набере чинності на початку наступного тижня. Нові санкції стосуватимуться компаній з третіх країн, які допомагають РФ обходити попередні обмеження.
- Міністр з європейських справ Адам Шлапка заявив, що Польща хоче узгодити 17-й пакет санкцій проти Росії до завершення головування Варшави в Європейському Союзі, яке завершується 30 червня.
В американських в’язницях почали використовувати шоломи віртуальної реальності, щоб мешканці поодиноких камер змогли відчути себе на волі.
У Німеччині заборонили діяльність радикальної організації “Королівство Німеччина”, заарештувавши лідерів угруповання. За словами прокурорів, група створила тіньові інституції для нової держави відповідно до ультраправої ідеології, відомої як рух “Рейхсбюргерів”.
У Великій Британії чоловік помилково провів у в’язниці 38 років за вбивство, якого, як виявилось, він не скоював.
Новий криптопроєкт American Bitcoin, який підтримують двоє старших синів президента США Дональда Трампа, планує злиття з Gryphon Digital Mining і подальший вихід на біржу Nasdaq.
Глава Сирії Ахмед аш-Шараа закликав президента США Дональда Трампа зняти з його країни санкції в обмін на доступ Сполучених Штатів до її природних ресурсів. У відповідь глава Білого дому планує пом’якшити санкції та надати Сирії можливість “нового старту”.