Євросоюз готує спосіб продовжити санкції проти РФ у випадку вето Угорщини – FT

Джерело: Financial Times

Європейський Союз готується встановити контроль за рухом капіталу та запровадити мита проти Росії у випадку, якщо Угорщина заблокує продовження антиросійських санкцій.

Єврокомісія вже попередила країни-члени ЄС, що для більшості санкцій та 200 млрд євро заморожених активів РФ можуть ввести нову правову основу, аби обійти вето Угорщини. Про це FT повідомили одразу п’ять джерел.

Європа обіцяє підтримувати тиск на Росію, навіть на тлі дипломатичних зусиль припинити російсько-українську війну.

Але Угорщина на чолі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном неодноразово погрожувала накласти вето на продовження санкцій.

Якщо ЄС вдасться знайти інший підхід, то тоді для продовження санкцій потрібна буде згода більшості членів Євросоюзу, а не всіх 27 учасників. Контроль за рухом капіталу, який запобігатиме надходженню готівки до РФ, і торгівельні заходи, як от мита – це два варіанти, які обговорюють у Єврокомісії останніми тижнями.

Раніше обговорювались інші заходи, зокрема дозволити Бельгії – де заморожено більшість з 200 млрд євро російських коштів – заборонити репатріацію активів РФ.

“Ми всі зосереджені на плані А. Однак тривають дискусії щодо правової основи альтернативних варіантів”, – розповіло джерело.

Три джерела повідомили, що Угорщина поки не висувала претензій щодо нового, вже 17 пакета санкцій проти РФ, який обговорювали 12 травня.

Очікується, що його ухвалять 14 травня, а офіційно він набере чинності на початку наступного тижня. Нові санкції стосуватимуться компаній з третіх країн, які допомагають РФ обходити попередні обмеження.

Ізраїль розглядає можливість нової військової операції проти Ірану, якщо отримає докази про відновлення програми зі збагачення урану, повідомляють поінформовані джерела.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

Адміністрація президента США Дональда Трампа позбавила ісламістське угруповання “Хаят Тахрір аш-Шам” статусу іноземної терористичної організації.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

Фахівці лабораторії Абхазького центру екологічного моніторингу виявили у прибережних водах мазут, що опинився в Чорному морі після аварії російських танкерів у Керченській протоці в грудні 2024 року.