В Україні автоматизували зберігання біологічного матеріалу військових – Міноборони
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.
Що зроблено?
Побудовано автоматизацію двох процесів:
- облік тест-систем для відбору біологічного матеріалу
- облік відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців ЗС України.
Як це працює на практиці?
Біологічний матеріал (букальний епітелій зі слизової оболонки рота) військовослужбовців збиратиметься у військовій частині й передаватиметься на зберігання до Центру обліку геномної інформації (ЦОГІ), де розгорнута система SAP, яка призначена для автоматизації процесів обліку та контролю термінів зберігання.
У разі пошуку зниклих безвісти військовослужбовців ЗС України або необхідності ідентифікації загиблого, уповноважені особи можуть звернутися до ЦОГІ для отримання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовця ЗСУ, — зазначили у повідомленні.
У відомстві пояснили, що такі зміни мають значно полегшити та прискорити розслідування щодо загиблих та зниклих безвісти українських військових.
Довідка. Відбір біологічного матеріалу у військовослужбовців ЗС України відбувається на виконання вимог пункту 2 статті 8 Закону України Про державну реєстрацію геномної інформації людини.
- У Верховній Раді виправили закон, один з підпунктів якого передбачав утилізацію сперми військовослужбовців, котрі загинули на фронті.
- Наприкінці листопада 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон, у якому передбачалось, що репродуктивні клітини військовослужбовців, які вони передали на зберігання, будуть зняті зі зберігання та утилізовані у випадку загибелі бійця на фронті.
Антимонопольне управління Італії (AGCM) наклало штрафи на загальну суму майже 20 мільйонів євро на компанію з продажу квитків і шістьох туроператорів через незаконну практику продажу квитків до Археологічного парку Колізей у Римі.
14 травня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроєкт про криміналізацію обходу санкцій, повідомив перший заступник голови Комітету ВР Андрій Осадчук.
Розслідування журналістів CNN виявило, як російська пропаганда використовує блогерів для просування пропаганди про нібито “щасливе” життя в окупованому Маріуполі.
Космічний телескоп James Webb від NASA/ESA/CSA вперше сфотографував полярні сяйва на планеті Нептун.
Інспектори Дмитро Лебедовський та Катерина Кордон під час патрулювання об’їзного шосе Вінниці врятували поранену козулю.