71% українців вважають, що вибори в Україні можливі лише після остаточної мирної угоди

Джерело: Київський міжнародний інститут соціології

Переважна більшість українців – 71% – вважають, що вибори у державі можливі лише після остаточної мирної угоди. Про це свідчать результати опитування КМІС.

Респондентів запитали, чи варто проводити вибори, якщо в Україні настане припинення вогню, а союзники нададуть надійні гарантії безпеки (озброєння, миротворці тощо). На це опитані відповіли таким чином:

  • Ні, вибори мають бути вже після остаточної мирної угоди і повного завершення війни – 71%
  • Так, варто – 13%
  • Вважаю, що вибори потрібно вже зараз проводити, навіть до припинення вогню – 12%
  • Важко сказати – 4%

У КМІС зауважили, що відповідь на це питання тісно пов’язана з довірою до президента України Володимира Зеленського. Зокрема понад половина з тих, хто не довіряє Зеленському – 57% – хочуть проведення виборів, тоді як 82% тих, хто довіряє, проти проведення виборів.

Щодо ситуації по регіонах, то у всіх частинах України більшість опитаних проти виборів. На заході – 78%, на півдні – 70%, у центрі 68% та на сході 63%.

Опитування проводилось упродовж 2-12 травня 2025 року. У ньому взяло участь 1010 респондентів віком від 18 років, які мешкають на території України, окрім тих територій, які тимчасово не підконтрольні українському уряду.

У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.

Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.

Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.

Сінгапур заборонив кавовий продукт малайзійського виробництва після виявлення в ньому рецептурного препарату, який використовується для лікування еректильної дисфункції.