Рада ухвалила законопроєкт щодо захисту прав примусово переміщених до РФ дітей
Джерело: Ірина Геращенко
14 травня Верховна Рада в цілому ухвалила законопроєкт №9495 “Про охорону дитинства”, який стосується захисту прав українських дітей, примусово переміщених до Росії.
Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів.
Нардепка від парламентської фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко додала, що законопроєктом №9495 “Про охорону дитинства” вперше вводяться поняття “депортована дитина” та “примусово переміщена”.
Цей законопроєкт надає чітке юридичне визначення депортованих і переміщених дітей, а також зобов’язує Кабінет Міністрів врегулювати механізм повернення, реінтеграції та адаптації таких дітей.
- 5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.
- Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
У Мінфіні підрахували, що на повне відновлення Нового безпечного конфайнменту над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС після російського удару може знадобитися понад 100 мільйонів євро.
Надвечір 14 травня стало відомо про склад офіційно затвердженої главою РФ Володимиром Путіним делегації РФ, котру направлять у Туреччину на переговори з Україною.
Президент США Дональд Трамп зустрівся з главою Сирії Ахмадом аль-Шараа у Саудівській Аравії 14 травня, закликавши нормалізувати відносини з давнім ворогом Ізраїлем після несподіваної заяви про скасування всіх санкцій.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
Сінгапур заборонив кавовий продукт малайзійського виробництва після виявлення в ньому рецептурного препарату, який використовується для лікування еректильної дисфункції.