Трамп закликав Путіна надати умови для припинення війни, які не відкинуть одразу – Axios
Джерело: Axios
За даними ЗМІ, під час телефонної розмови з президентом РФ Володимиром Путіним американський лідер Дональд Трамп попросив його надати такі умови завершення війни, з якими “люди можуть погодитись”, а не такі, які будуть відкинуті одразу.
19 травня Трамп поспілкувався з Путіним, а одразу після цього зателефонував президенту України Володимиру Зеленському та п’ятьом європейським лідерам. Джерела, які знайомі з цими перемовинами стверджують, що те, як Трамп шанобливо ставився до Путіна, шокувало європейців.
Зокрема Зеленський та союзники – лідери Німеччини, Франції, Італії, Фінляндії та Єврокомісії – сподівались почути від Трампа, що Путін погодився на припинення вогню і що у випадку відмови проти РФ будуть запроваджені санкції.
Натомість американський президент сказав, що Путін погодився на перемовини, але США не братимуть участі у них. Він також був проти посилення антиросійських санкцій, додали джерела.
Відомо, що Трамп також телефонував Зеленському перед дзвінком Путіну, що потішило українського президента. Він просив лідера США, аби той закликав Путіна негайно припинити вогонь і не пропонувати жодних поступок без попередніх обговорень з Україною.
Друга телефонна розмова з Зеленським та європейськими лідерами була тривалішою. Одне джерело зазначило, що друга розмова виявилась “конструктивною”, а інше – що Зеленський вважає її “поганою”.
Зазначається, що Трамп повідомив лідерів Європи, що Путін готовий до негайних перемовин про припинення вогню. Ця заява змусила їх на кілька секунд замовкнути.
Далі Зеленський та кілька інших лідерів сказали Трампу, що це була його ідея – спершу почати 30-денне перемир’я, а потім перемовини про мир.
Натомість джерело у Білому домі заявило, що Трамп ніколи не погоджувався з тим, що перемир’я повинне бути передумовою для переговорів і ніколи не казав, що Зеленський може вирішувати умови перемовин.
Європейські лідери також запитували Трампа щодо санкцій проти Росії, але той сказав, що не вважає це гарною ідеєю, бо Путін нібито хоче укласти угоду.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні поцікавилась, чому не може бути припинення вогню принаймні на два тижні перед тим, як почати перемовини, а канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запитав, на які поступки готова піти Росія.
На це Трамп відповів, що Росія підготує свій “мирний меморандум” у якому опише умови припинення війни. Трамп додав, що просив Путіна, аби це були такі умови “з якими люди можуть погодитись”, а не такі, які одразу відкинуть.
Зеленський нагадав Трампу, що всі попередні перемовини з росіянами не принесли результатів і наголосив, що без тиску США Путін не погодиться на мир.
Але в Білому домі кажуть, що Путін місяцями відмовлявся надати своє бачення завершення війни, і той факт, що він нарешті погодився на це – значний крок вперед.
“Лідери (Європи), здавалось, були здивовані тим, що Трамп, здавалось, був відносно задоволений тим, що почув від Путіна, хоча російський лідер, схоже, взагалі не змінив свою позицію”, – зауважили джерела.
Далі Трамп наполягав, що Україна та Росія повинні почати перемовини без посередників, тоді як Мелоні і Мерц заперечили, наголосивши, що “хтось повинен бути суддею”. Згодом Трамп сказав, що Ватикан може стати місцем перемовин.
Президент США Дональд Трамп зайняв нову позицію щодо війни РФ проти України – не моя проблема. Свідченням цього є його небажання доєднатись до Європи у санкційних зусиллях та, ймовірно, намагання укласти угоди з РФ.
Сполучені Штати 21 травня провели планове випробування міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III, котра була обладнана боєголовкою Mark-21 High Fidelity De-Entry.
У Медичному центрі Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше у світі успішно пересадили людині сечовий міхур. Це стало результатом чотирирічних досліджень та розробок команди лікарів під керівництвом доктора Німи Нассірі та Індербіра Гілла.
На півночі Казахстану, де понад сорок років випробовували ядерну зброю, життя досі не повернулося до норми. Понад мільйон осіб зазнали впливу радіації, а спадкові мутації надалі скалічують нові покоління.
Країни Європейського Союзу засудили інцидент, що стався під час візиту дипломатичної делегації до Західного берега, коли ізраїльські військові відкрили вогонь неподалік місії. Італія та Франція викликали послів Ізраїлю для пояснень, тоді як Німеччина, попри тісні зв’язки з Ізраїлем, назвала стрілянину “неспровокованою”.
У Бразилії медики провели 15-годинну операцію з розділення сіамських близнючок. Дівчатам по одному року.