Митники вилучили з міжнародної посилки до США цінні раритети пов’язані Шевченком

Джерело: Державна митна служба України

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з Одеси до США, київські митники виявили цінні історичні артефакти. Серед них — оригінал додатка до української щоденної газети “Рада” від 25 лютого 1914 року та поштова листівка “Тарас Шевченко. Автопортрет. 1840”, надрукована в Австрії у 1946 році.

Додаток до газети є ювілейним випуском, присвяченим 100-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Газета “Рада”, яка виходила в Києві впродовж 1906–1914 років, відігравала значну роль у культурному та політичному житті українського суспільства. Її видавав меценат Євген Чикаленко, відомий як один з менеджерів українського руху того часу.

Листівка створена з ініціативи українців, які мешкали у Тіролі та Форальбергу після Другої світової війни, щоб нагадати про річницю смерті великого Кобзаря.

Важливість і культурну цінність цих видань підтвердили експерти Національного музею історії України.

Обидві знахідки належать до малотиражованої друкованої продукції, що має значну культурну та історичну цінність. Для їх вивезення за кордон потрібне відповідне свідоцтво, яке митникам не було надано.

За фактом порушення митних правил Київською митницею складено протокол за ст. 473 Митного кодексу України, а культурні цінності вилучено. Матеріали справи будуть скеровані до суду.

Довідка. Секретарем газети “Рада”, який вів усю газетну й редакційну документацію у 1906–1907 роках, був молодий журналіст Симон Петлюра. У роки державотворення 1917‒1921 років газету “Рада” політики називали школою громадського й політичного становлення.

Листівка ж належить до рідкісних збережених зразків зарубіжного друку, має високу зацікавленість серед колекціонерів, презентує діяльність українських громадян поза межами України, та пов’язана з вшануванням пам’яті Тараса Шевченка.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Дизайнерська іграшка Labubu, кумедного монстра з гострими зубами, стала світовим феноменом — від зіркових аксесуарів до власної криптовалюти. На тлі її популярності акції китайської компанії Pop Mart злетіли, зробивши засновника мільярдером.

Майже 30 освітян пройшли навчання з громадянського спротиву, першої допомоги та дій у надзвичайних ситуаціях. Нові знання вони передаватимуть громадянам під час майбутніх тренінгів. 

У Смілі місцева зоозахисниця закликала правоохоронців покарати жінку, яка тримає собак в жахливих умовах. Поліція розпочала перевірку фактів жорстокого поводження з тваринами. 

У Китаї пес з притулку став зіркою соціальних мереж після того, як користувачі почали масово поширювати відео з його беззапечно домінантною поведінкою серед собак. Тварину на ім’я Чарльз прозвали “королем”, оскільки він здатен вгамовувати інших псів без агресії — лише дотиком лапи.