Китай візьме участь у переговорах щодо України в Саудівській Аравії

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 4 серпня, Китай заявив, що відправить високопоставленого посадовця до Саудівської Аравії для переговорів щодо війни в Україні без участі Росії.

Українські та західні дипломати сподіваються, що на зустрічі в Джедді (Саудівська Аравія) радників із національної безпеки та інших високопосадовців із близько 40 країн домовляться про ключові принципи майбутнього мирного врегулювання, щоб припинити війну Росії в Україні.

Міністерство закордонних справ Китаю повідомило, що спеціальний представник КНР у справах Євразії Лі Хуей відвідає Джедду для переговорів.

“Китай готовий співпрацювати з міжнародним товариством, щоб продовжувати відігравати конструктивну роль у просуванні політичного вирішення кризи в Україні”, – заявив Ван Веньбінь, заступник гендиректора Департаменту інформації МЗС Китаю.

У середу, 1 серпня, президент України Володимир Зеленський заявив, що сподівається, що ця ініціатива призведе до “мирного саміту” лідерів з усього світу цієї осені, щоб схвалити принципи, засновані на його власній формулі врегулювання з 10 пунктів.

“Однією з головних цілей цього раунду переговорів буде нарешті зафіксувати спільне розуміння того, про що йдеться в 10 пунктах”, – сказав Ігор Жовква, заступник керівника ОП України.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.