Вісім українських пілотів вже готові навчатись на винищувачах F-16 – Politico

Джерело: Politico

За інформацією ЗМІ, визначено першу групу з 8 українських пілотів, які навчатимуться на американських винищувачах F-16.

За даними офіційного представника США та особи, яка знайома з планами України – які говорили на умовах анонімності – вісім українських пілотів, які вільно розмовляють англійською, готові до початку навчань на винищувачах, як тільки буде затверджено офіційний план.

Зараз план навчання розробляється кількома країнами Європи, після чого його повинні затвердити США.

Коли точно буде затверджено остаточний план навчань поки невідомо.

Офіційний представник США також зауважив, що ще 20 українських пілотів, які трохи володіють англійською, можуть розпочати мовні курси у Великій Британії вже цього місяця.

Загалом обрано 32 українські пілоти — достатньо для двох ескадрилій — для потенційної участі в навчальній програмі, але знання англійської мови залишається каменем спотикання.

Коаліція з 11 країн НАТО допоможе українцям навчитися керувати американським військовим літаком, причому більша частина навчання відбудеться в Данії та Румунії.

Адміністрація Байдена все ще очікує офіційної пропозиції щодо навчання від європейських союзників, але американський посадовець сказав, що Вашингтон “сподівається”, що запит надійде протягом кількох тижнів.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.