Санкції проти РФ лишаються чинними – в Україні спростували фейк про зняття обмежень
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.
Попри поширення повідомлень у ЗМІ про нібито скасування санкцій США проти низки російських компаній, обмеження залишаються чинними. Мова лише про зняття обмежень одного з режимів санкцій – сирійського – для кількох російських компаній, включно з “Рособоронекспортом”.
Російські банки та компанії лишаються під обмеженнями – указ президента США стосувався лише скасування сирійських санкцій.
Зауважується, що у “Рособоронекспорту” було одразу три режими санкцій: сирійський, іранський і російський. Тож, відповідно прибрали лише сирійський, решта залишилися. Те саме з іншими компаніями.
Гончаренко уточнив, що у списках SDN (Specially Designated Nationals & Blocked Persons List) та SSI (Sectoral Sanctions Identifications List) прибрали позначку [SYRIA], тоді як ярлики [RUSSIA], [IRAN] не скасовували.
США НЕ зняли санкції з російських компаній – ані з “Рособоронекспорту”, ані з банків. Бачу, вже багато новин написали, але це НЕПРАВДА… Тож, хай там у Москві закатують свою губу назад, – додав депутат.
Раніше The Moscow Times поінформували, що Трамп зрештою виключив з “чорних списків” деякі російські банки, установи та фізичних осіб.
Згідно з релізом Управління з контролю за іноземними активами американського Мінфіну (OFAC), із санкцій виключили колишнього президента Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ), колишнього голову Калмикії Кірсана Ілюмжинова. У 2015 році його звинуватили в підтримці режиму тодішнього президента Сирії Башара Асада. Тоді активи Ілюмжинова на території США було заморожено.
Під сирійськими санкціями перебували й деякі російські компанії, з яких США зняли санкції.
Зокрема, мова про банк “Російський фінансовий альянс”, який належав Ілюмжинову. Також із “чорного списку” прибрали Темпбанк (позбувся ліцензії у 2017 році), “Мир Бизнес Банк”, державне підприємство РФК-Банк, російське федеральне державне підприємство “Промсир’єімпорт”, російська державна компанія “Рособоронекспорт”, “Глобальні концепції груп”, Global Vision Group, “СТГ Логістик”, Maritime Assistance та інші.
- Уряд США ввів санкції проти російської компанії Aeza Group та її глобальної мережі через злочинну кібердіяльність, спрямовану на оборонно-промисловий комплекс США та інші міжнародні компанії.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.