Німеччина планує профінансувати дві системи Patriot для України – Bild

Джерело: Bild
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Берлін очікує на підтвердження від міністра оборони США Піта Гегсета стосовно надання двох систем, котрі ФРН могла б спорядити Збройним силам України.
Відповідний запит надіслали Гегсету ще кілька тижнів тому. Водночас у німецькому уряді побоюються, що Вашингтон може відмовити зокрема через нещодавнє рішення призупинити частину військової допомоги Україні.
Додамо, 4 червня під час засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус запевнив у подальшій підтримці України з боку західних партнерів, зокрема у зміцненні системи протиповітряної оборони.
Раніше видання The Wall Street Journal повідомило, що Трамп призупинив передачу Україні навіть тієї зброї, яка вже перебувала в Польщі.
Тоді як телеканал PBS поінформував, що під обмеження потрапили ракети PAC-3 для систем Patriot, 155-міліметрові артилерійські снаряди, ракети GMRLS для реактивних артилерійських систем HIMARS та ракети AIM-7, котрі використовують у системах NASAMS та винищувачах F-16.
Своєю чергою, генеральний секретар НАТО Марк Рютте прокоментував можливе зупинення Вашингтоном постачання озброєння Україні, визнавши, що США мають потурбуватися про свої запаси зброї. За словами Рютте, у Північноатлантичному альянсі зобов’язані переконатися, що Україна має все необхідне для примушення Росії до діалогу.
Міноборони запросило телефонну розмову з американськими партнерами для уточнення деталей оборонних постачань на тлі повідомлень про їхнє призупинення. Відомство запросило телефонну розмову з колегами зі США для додаткового уточнення деталей. Про результати контактів з нашими американськими партнерами буде додатково повідомлено на рівні Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України.
У Міноборони додали, що “окремі особи в Україні, які наразі дають публічні коментарі щодо цієї ситуації, з обʼєктивних причин не володіють всіма фактичними даними”.
Згодом у Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Раніше стало відомо, що західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot.
За даними аналітиків Defence Express, станом на квітень в Україні було сім боєздатних систем Patriot. Президент Володимир Зеленський у квітні заявив в інтерв’ю CBS News, що Україна готова купити щонайменше десять американських ЗРК Patriot, котрі критично важливі для перехоплення російських балістичних ракет.
Водночас, за інформацією The New York Times, США планують передати Україні один комплекс Patriot, наразі дислокований в Ізраїлі — після технічного обслуговування. У публікації також зазначається, що союзники обговорюють логістику можливої передачі ще однієї системи від Німеччини або Греції.
Зеленський, за словами джерел, також обговорив питання систем ППО з Дональдом Трампом під час неофіційної зустрічі на церемонії поховання Папи Франциска. Президент назвав це “найкращою зустріччю” з Трампом за весь час.
Своєю чергою, Сполучені Штати знову тиснуть на Грецію, аби країна передала Україні свої системи ППО Patriot, раніше розгорнуті в Саудівській Аравії.
- У Білому домі підтвердили, що Сполучені Штати призупинили постачання деяких видів озброєнь Україні.
- Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.
- Повітряні сили України розповіли про підрозділ, котрий нині працює із зенітним ракетним комплексом Patriot, забезпечуючи захист Києва та області від російських балістичних ракет.
- Всього за 1,5 місяця українські фахівці створили інноваційний захисний панцир для модулів управління зенітно-ракетних комплексів (ЗРК) Patriot та Iris-T SLM. Ця розробка стала черговим кроком у зміцненні обороноздатності України, спрямованим на захист ключових елементів системи протиповітряної оборони від уламкових уражень.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.