Німеччина оцінила переговори стосовно України в Джидді як «успішні»
Джерело: DW
Консультації стосовно мирного врегулювання війни в Україні, що відбулися в Саудівській Аравії 5-6 серпня, відбулися успішно, оскільки продемонстрували готовність міжнародної спільноти працювати над припиненням війни. Таку оцінку дав представник уряду ФРН.
Німеччина також продовжить активну участь, зокрема й у цьому процесі, – зазначив він.
Тим часом у МЗС РФ заявили, що на основі “Формули миру Зеленського”, яка передбачає, зокрема, повернення до кордонів 1991 року, “мирне врегулювання неможливе”. У Москві вважають, що мовиться про “ультиматум Росії, націлений на затягування бойових дій”. У Москві хочуть “нейтрального, позаблокового та без’ядерного статусу” України та визнання того, що в МЗС РФ назвали “новими територіальними реаліями”.
Своєю чергою, у міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що міжнародні переговори допомогли “консолідувати міжнародний консенсус” відносно пошуку мирного вирішення кризи в Україні.
Дводенна зустріч у Джидді була частиною дипломатичного прагнення України заручитися підтримкою, окрім своїх основних західних прихильників, звернувшись до країн Глобального Півдня, які не хотіли приймати чийсь бік у конфлікті, що вразив світову економіку.
- 4 серпня Китай заявив, що відправить високопоставленого чиновника до Саудівської Аравії для переговорів щодо війни в Україні без участі Росії.
- Саудівська Аравія запланувала провести переговори між західними країнами, Україною та ключовими країнами, що розвиваються, включно з Індією та Бразилією.
- Проведення Саудівською Аравією переговорів підтверджує посилення ролі цього королівства на міжнародній арені.
- Близько 40 країн, які переважно залишалися осторонь війни, були запрошені на переговори цими вихідними до Саудівської Аравії, оскільки Україна подвоює міжнародні зусилля з ізоляції Росії.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.